Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZDRAVOTNICTVÍ

  Čunek: Strašení občanů rušením nemocnic je nová politická taktika

  03.04.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Strašení občanů je nyní nová strategie k získávání voličů. Nejdříve občany „vyhrůzí" neexistujícím problémem – rušením nemocnic – což ví, že se nestane, a pak jim tvrdí, že problém vyřešili. Tak vidí situaci ve Zlínském kraji hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

  Čunek lupa
  Jiří Čunek je přesvědčen, že systémové změny řízení nemocnic budou mít velký přínos | Facebook

  Jiří Čunek se rozhodl reagovat na různé výzvy a petice politiků, kdy podle něj někteří z nevědomosti, jiní vědomě s blížícími se komunálními volbami svá tvrzení opírají o návrh koncepce, o kterém ví, že je nehotový, nic takového neobsahuje a jsou v něm pojmenovány problémy, které se mají řešit. "Jak jsem již několikrát sdělil, koncepce se všemi ekonomickými náležitostmi a konkrétními návrhy v jednotlivých nemocnicích bude předložena zastupitelům 16. dubna a občané Zlínského kraje se s ní budou moci také seznámit, protože jednání bude přenášeno on-line," poznamenal Čunek.  

  Důvodem k novému systému řízení nemocnic je předně to, že za minulá období nemocnice nasbíraly miliardový dluh, prohlásil Jiří Čunek.
   

   

  Vše, co se v různých peticích píše, je tím pádem nepřesné a hlavně zcela zbytečné, protože závěry lze dělat až na základě materiálů, které jsou hotové, domnívá se Čunek. "Z tohoto důvodu pochopte mou zdrženlivost v odpovědích, protože diskutovat má smysl až úplnou koncepci nemocnic," řekl hejtman. Důvodem k novému systému řízení nemocnic je podle něj předně to, že za minulá období nemocnice nasbíraly miliardový dluh. "I když kraj zaplatil 500 milionů korun a situace se začala lepšit, je stav v nemocnicích pořád vážný. Musíme proto přistoupit k systémovým změnám řízení nemocnic, abychom našim občanům mohli zajistit špičkové zdravotnictví. Jsem přesvědčen, že změny, které uskutečníme, povedou k větší odbornosti a také schopnosti pořizovat nejlepší přístrojové vybavení a léky," uvedl Čunek.

   

  Občané si už prý zvykli na to, že média, která o rušení nemocnic píší, sledují svůj zisk a ne pravdivost zpráv, a že téměř vždy je situace jiná, než se o ní píše. "A tak to je i v tomto případě, a všichni se o tom 16. dubna přesvědčí. Samozřejmě chápu, že máme mnoho odpůrců. Ti, co z nemocnic vytahovali miliony do svých kapes, změnu nechtějí. Bohužel i mnozí politici, protože úspěch jiných berou jako svoji prohru. Změny však děláme právě proto, abychom tomuto zabránili a peníze zůstaly v našem zdravotnictví. Důkazem toho je, že po změně řízení nemocnic v minulém roce jsme získali navíc cca 100 milionů korun, kterými snížíme zadlužení nemocnic," dodal Čunek.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...