Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BEZVLÁDÍ

  Vláda do června? Nevypadá to...

  25.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Vláda s důvěrou by mohla být v Česku do konce května, řekl České televizi premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Prioritou pro něj zůstává menšinová koalice s ČSSD tolerovaná komunisty.

  Hamáček lupa
  Hamáček stále neví, jak s Babišem vyjednávat | ČSSD

  Datum získání důvěry ve sněmovně bude podle Andreje Babiše záviset na dohodě s oběma stranami a také na tom, jestli výsledky případné dohody schválí dubnový sjezd ČSSD a následné vnitrostranické referendum. "Nejvíc se strany přou o daně a o budoucnost důchodového systému. Zatím se neshodly ani na obsazení jednotlivých ministerstev," vysvětluje ČT24.  

  Jisté zatím není nic
   

  Zájem má ČSSD zejména o ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo sociálních věcí. Ministři v demisi, kteří resorty nyní vedou, ale svůj odchod z vlády nepřipouští. „Samozřejmě bych byl rád, kdybych mohl pokračovat, protože jsme nastartovali spoustu nových projektů,“ uvedl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (nestr. za ANO).

   

  Předseda ČSSD Jan Hamáček potvrdil, že by jeho strana chtěla kromě zdravotnictví a sociálních věcí i ministerstva místního rozvoje, spravedlnosti nebo vnitra. „Pokud máme jednat o zastoupení sociální demokracie v případné koaliční vládě, tak to důstojné zastoupení by bylo pět resortů,“ řekl. 

   

  I kvůli rozdělení ministerstev se sejdou špičky ČSSD s hnutím ANO v úterý. Pokud by se špičky hnutí ANO a ČSSD dohodly na programu a ministerstvech, budou muset ještě přesvědčit o podpoře vlády své poslance. „Samozřejmě ten plán je domluvit se se sociální demokracií co nejdřív. A oni mají sjezd 7. dubna. Takže pokud by to ten sjezd podpořil, tak se předpokládá, že referendum by bylo do konce dubna. A pokud by to bylo pozitivní, tak bychom mohli všechny procedury za měsíc stihnout,“ uvedl Babiš. Své k nové vládě a její podpoře ale řeknou také komunisté. Jejich podpora je pro vládu zásadní.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: ANO , ČSSD, nová vláda
  Komentáře ke článku
  loading...