Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KRIZE SE STUPŇUJE

  Na Slovensku se pravděpodobně budou konat předčasné volby

  14.03.2018 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Vládní koalice se na Slovensku rozpadá. Stále více politiků chce předčasné volby. Čím dříve, tím lépe.

  Fico lupa
  foto | archiv

  Přesto, že slovenský premiér Robert Fico důrazně odmítá konání předčasných voleb, zřejmě mu nic jiného nezbyde. „Republiková rada Mostu-Híd pověřuje vedení strany jednat s koaličními partnery o možnostech předčasných parlamentních voleb. Pokud tato jednání budou neúspěšná, strana Most-Híd vystoupí z vládní koalice,“ řekl předseda Mostu-Híd Bugár. V případě odchodu Mostu-Híd z koalice by Ficova vláda ztratila ve Sněmovně většinu. Třetí koaliční strana, Slovenská národní strana, se dříve během dne vyslovila pro uspořádání předčasných voleb, pokud vláda přijde o většinu ve Sněmovně.  

  Snad poslední, kdo se předčasným volbám tvrdě brání, je premiér Fico
   

  Po zásadní rekonstrukci vlády volá stále více lidí. Veřejnost i někteří politici vidí v předčasných volbách  řešení stávající krize důvěry lidí ve stát, která vznikla po vraždě novináře a jeho partnerky. Předčasné volby navrhl před více než týdnem i prezident Andrej Kiska.

   

  Podle Bugára by se předčasné volby měly uskutečnit mnohem dříve než v listopadu, kdy se v zemi budou konat komunální volby. Spojení komunálních a parlamentních voleb navrhovala hlava státu. Nepomohla tak ani rezignace ministra vnitra Robert Kaliňáka. „Je důležité pro Slovensko, aby stabilita byla zachována. Mé rozhodnutí rezignovat souvisí s tím, abychom dokázali situaci uklidnit,“ komentoval Kaliňák, který hodlá demisi prezidentovi předat v příštích dnech.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Slovensko
  Komentáře ke článku
  loading...