Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  KRIZE SE STUPŇUJE

  Na Slovensku se pravděpodobně budou konat předčasné volby

  14.03.2018 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Vládní koalice se na Slovensku rozpadá. Stále více politiků chce předčasné volby. Čím dříve, tím lépe.

  Fico lupa
  foto | archiv

  Přesto, že slovenský premiér Robert Fico důrazně odmítá konání předčasných voleb, zřejmě mu nic jiného nezbyde. „Republiková rada Mostu-Híd pověřuje vedení strany jednat s koaličními partnery o možnostech předčasných parlamentních voleb. Pokud tato jednání budou neúspěšná, strana Most-Híd vystoupí z vládní koalice,“ řekl předseda Mostu-Híd Bugár. V případě odchodu Mostu-Híd z koalice by Ficova vláda ztratila ve Sněmovně většinu. Třetí koaliční strana, Slovenská národní strana, se dříve během dne vyslovila pro uspořádání předčasných voleb, pokud vláda přijde o většinu ve Sněmovně.  

  Snad poslední, kdo se předčasným volbám tvrdě brání, je premiér Fico
   

  Po zásadní rekonstrukci vlády volá stále více lidí. Veřejnost i někteří politici vidí v předčasných volbách  řešení stávající krize důvěry lidí ve stát, která vznikla po vraždě novináře a jeho partnerky. Předčasné volby navrhl před více než týdnem i prezident Andrej Kiska.

   

  Podle Bugára by se předčasné volby měly uskutečnit mnohem dříve než v listopadu, kdy se v zemi budou konat komunální volby. Spojení komunálních a parlamentních voleb navrhovala hlava státu. Nepomohla tak ani rezignace ministra vnitra Robert Kaliňáka. „Je důležité pro Slovensko, aby stabilita byla zachována. Mé rozhodnutí rezignovat souvisí s tím, abychom dokázali situaci uklidnit,“ komentoval Kaliňák, který hodlá demisi prezidentovi předat v příštích dnech.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Slovensko
  Komentáře ke článku
  loading...