Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  CHYBIČKA SE VLOUDILA

  Ministryně obrany Šlechtová poslala proti československým legiím Hitlera!

  13.03.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová má z ostudy kabát. Na Instagramu se pochválila, že navštívila památník československých legionářů v ukrajinském městečku Bachmače, kteří podle ní bránili tamní obyvatele proti Hitlerovi.

  Karla Šlechtová lupa
  Ministryně obrany si popletla bojiště i protivníky | ČT

  V první části popisku fotografie, kde ministryně pózuje s dalšími vojenskými představiteli, Šlechtová celkem zasvěceně popisuje události z roku 1918. 

  Vojáky vedlo jen vlastenectví a nebojím se říci husitská víra. Chtěli právě mimo jiné na tomto místě vybojovat náš stát
   

  „Statečný boj legionářů u Bachmače na Ukrajině byl historicky prvním samostatným bojovým vystoupením československé jednotky ještě před vznikem samostatného státu v roce 1918. Ve Veliké Doči jsme na památku těchto vlastenců odhalili pomník, který byl hrazen Ministerstvem obrany ČR.“

   

  Popletená ministryně vnitra ovšem ke svému příspěvku k bojům u Bachmače připsala v angličtině: "Navštívila jsem Bachmač, abychom si společně připomněli československé vojáky bránící vesnici proti Hitlerovi."

   

  Adolf Hitler v první světové válce skutečně bojoval. Ovšem pouze jako řadový jednadvacetiletý desátník na západní frontě. Českoslovenští legionáři na Ukrajině bojovali proti německému císařskému vojsku. Ministryně vnitra v demisi anglickou větu v příspěvku smazala. Ovšem printscreen z jejího profilu už dávno bavil čtenáře sociálních sítí.


  Chyba údajně podle Šlechtové vznikla záměnou textů u dvou fotek. "Ta hloupá chyba vznikla záměnou dvou fotografií z Bachmače a Sokolova. Škoda, že se již neřeší správný text v češtině. Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Celá má delegace je svědkem mých projevů a vyjádření úcty k historii a padlým na obou místech," uvedla na Facebooku ministryně Šlechtová.

   

  K bojům u Bachmače Šlechtová mimo jiné řekla, že tehdy Československo ještě neexistovalo. "Vojáky vedlo jen vlastenectví a nebojím se říci husitská víra. Chtěli právě mimo jiné na tomto místě vybojovat náš stát," řekla ministryně v demisi.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...