Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  CHYBIČKA SE VLOUDILA

  Ministryně obrany Šlechtová poslala proti československým legiím Hitlera!

  13.03.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová má z ostudy kabát. Na Instagramu se pochválila, že navštívila památník československých legionářů v ukrajinském městečku Bachmače, kteří podle ní bránili tamní obyvatele proti Hitlerovi.

  Karla Šlechtová lupa
  Ministryně obrany si popletla bojiště i protivníky | ČT

  V první části popisku fotografie, kde ministryně pózuje s dalšími vojenskými představiteli, Šlechtová celkem zasvěceně popisuje události z roku 1918. 

  Vojáky vedlo jen vlastenectví a nebojím se říci husitská víra. Chtěli právě mimo jiné na tomto místě vybojovat náš stát
   

  „Statečný boj legionářů u Bachmače na Ukrajině byl historicky prvním samostatným bojovým vystoupením československé jednotky ještě před vznikem samostatného státu v roce 1918. Ve Veliké Doči jsme na památku těchto vlastenců odhalili pomník, který byl hrazen Ministerstvem obrany ČR.“

   

  Popletená ministryně vnitra ovšem ke svému příspěvku k bojům u Bachmače připsala v angličtině: "Navštívila jsem Bachmač, abychom si společně připomněli československé vojáky bránící vesnici proti Hitlerovi."

   

  Adolf Hitler v první světové válce skutečně bojoval. Ovšem pouze jako řadový jednadvacetiletý desátník na západní frontě. Českoslovenští legionáři na Ukrajině bojovali proti německému císařskému vojsku. Ministryně vnitra v demisi anglickou větu v příspěvku smazala. Ovšem printscreen z jejího profilu už dávno bavil čtenáře sociálních sítí.


  Chyba údajně podle Šlechtové vznikla záměnou textů u dvou fotek. "Ta hloupá chyba vznikla záměnou dvou fotografií z Bachmače a Sokolova. Škoda, že se již neřeší správný text v češtině. Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Celá má delegace je svědkem mých projevů a vyjádření úcty k historii a padlým na obou místech," uvedla na Facebooku ministryně Šlechtová.

   

  K bojům u Bachmače Šlechtová mimo jiné řekla, že tehdy Československo ještě neexistovalo. "Vojáky vedlo jen vlastenectví a nebojím se říci husitská víra. Chtěli právě mimo jiné na tomto místě vybojovat náš stát," řekla ministryně v demisi.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...