Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBRAT DOPRAVA

  Babiš zřejmě osloví ODS s vládní nabídkou. ČSSD se to nelíbí

  12.03.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš zřejmě opět osloví ODS s nabídkou jednání o programu a účasti ve vládě. Chce se o tom ale ještě poradit s kolegy z hnutí ANO. Vyjednávání o budoucím kabinetu, které ANO vede s SPD a KSČM, se podle něj nyní zrychluje.

  Fiala lupa
  Fiala se cítí na koni | ČT

  ANO by mohlo mít ve sněmovně s ODS většinu 103 hlasů, občanští demokraté ale v minulosti opakovaně uvedli, že nechtějí vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem. Přesto by Babiš rád s ODS vyjednával. "Přemýšlím o tom, musím se poradit s kolegy, já nejsem sám, který rozhoduje," řekl Babiš.  

  Babišovi stále více politiků nevěří
   

  Podle předsedy ODS Petra Fialy by si měl Babiš přestat dělat z voličů legraci. "Nevím, o čem Andrej Babiš přemýšlí, ale vidím, co opravdu dělá - ve všech důležitých hlasováních se jeho vláda opírá o SPD a KSČM a společně potápí naše návrhy na nižší daně, méně byrokracie atd.," napsal na internet. "Babiš možná umí dělat titulky, ale zatím nepředvedl, že umí dělat vládu. Jeho řečnické triky nestojí za komentář. Prozatím bych ocenil, kdyby alespoň mluvil pravdu," dodal předseda ODS na twitteru.

   

  "My jsme k jednání vždy připraveni, ale slyšeli jsme to přes média tolikrát, že je těžké jeho slovům věřit," uvedla na twitteru také první místopředsedkyně strany Alexandra Udženija.

   

  Babiš v České televizi také zmínil, že pokračují vyjednávání o podpoře pro vládu od SPD a KSČM. "Vyjednáváme a chceme to urychlit," řekl. Připomněl, že také pracují expertní týmy ANO a ČSSD, které probírají 11 tematických okruhů předložených sociálními demokraty. 

    

  Premiérova slova se ale nelíbila ČSSD. "Pokud se chce Babiš radit s kolegy, zda vyjednávat s ODS a prosazovat pravicovou politiku, může ČSSD jednání o vládě hned ukončit," reagoval předseda ČSSD Jan Hamáček příspěvkem na sociální síti . "Právě kvůli nepředvídatelnosti předsedy ANO chceme záruky, co a jak by měla příští vláda prosazovat. A ne každý den něco jiného," doplnil.

   

  Statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola ČT řekl, že v příštím týdnu by mohla začít debata ČSSD a ANO o personáliích ve vládě. "Je čas se o tom začít bavit," potvrdil místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Souhlasil také s tím, že ČSSD by měla mít nárok na jedno silové ministerstvo. Zimola naznačil, že by sociální demokraté stáli o ministerstvo vnitra, aby se vyloučil vliv obviněného člena vlády na jeho trestní stíhání.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: ODS, ANO
  Komentáře ke článku
  loading...