Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HLEDÁ SE MILION PODPISŮ

  Babiš prý promrhal šanci být prodemokratickým premiérem

  12.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Téměř 160 tisíc podpisů už má iniciativa Milion chvilek, která má za cíl přinutit odstoupit Andreje Babiše z postu premiéra. Facebooková akce odstartovala teprve 25. února. Organizátoři chtějí sesbírat jeden milion podpisů.

  Babiš lupa
  Ustojí miliardář v politice vůli lidu? | ČT

  Především minulost Andreje Babiše spojovaná s komunistickou Státní bezpečností i jeho nynější vystupování vadí odrganizátorům podpisové akce. "Dalším důvodem pro Babišovo odstoupení je propastný rozdíl mezi jeho sliby voličům a realitou," uvedla za organizátory Barbora Doleželová.  

  Petici už podepsali mimo jiné neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer, herečky Aňa a Ester Geislerovy, zpěvák Richard Müller či herec Vojtěch Dyk.
   


  Občanská iniciativa, která chce spojovat lidi, jimž na demokracii záleží, premiérovi vyčítají, že nemá zájem o dialog. Babiše například vyzvali loni 17. listopadu, aby plnil své sliby občanům. Zejména pak slib, že bude podporovat a rozvíjet demokracii. 


  Svou šanci prý jako prodemokratický premiér promrhal. Proto po takzvané listopadové Chvilce pro Andreje přišel čas na Chvilku pro rezignaci. Podle Doleželové jsou iniciátoři připraveni organizovat protestní akce.


  "Pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce," stojí také v petici.

   

  Podepsali ji mimo jiné neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer, herečky Aňa a Ester Geislerovy, zpěvák Richard Müller či herec Vojtěch Dyk.


  Signatáři iniciativy Milion chvilek zastávají názor, že vítěz voleb, v tomto případě hnutí ANO, má mít premiéra. "To respektujeme. Není však žádný důvod pro to, aby to musel být právě trestně stíhaný člověk s minulostí agenta StB. To považujeme za nepřijatelné a za výsměch všem obětem komunistického režimu," uvedli.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...