Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  EET

  Stanjura: Neplátci DPH se možná vyhnou povinné EET

  09.03.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Občanští demokraté spolu s dalšími poslanci předložili Sněmovně návrh, aby z povinnosti využívat elektronickou evidenci tržeb byli vyjmuti živnostníci a podnikatelé, kteří nejsou plátci DPH. Návrh se podařilo i přes nesouhlas hnutí ANO a KSČM posunout do druhého čtení. Návrh má pomoci malým podnikatelům, má jim snížit náklady a zbytečnou administrativu, říká Zbyněk Stanjura (ODS).

  Fiala, Stanjura lupa
  Petr Fiala i Zbyněk Stanjura doufají, že od EET budou osvobozeni alespoň neplátci DPH | ODS

  I předseda ODS Petr Fiala neskrývá radst, že se podařilo posunout novelu zákona o EET k dalšímu projednávání. „Chceme zatím pomoci alespoň neplátcům DPH, tedy nejmenším podnikatelům. Toto ale zjevně není cílem hnutí ANO, jehož poslanci společně s komunisty chtěli tuto novelu zamítnout hned na začátku. Stále platí, že nejlepší by bylo celý systém EET zrušit. Každý krok, který vede k tomuto cíli, je dobrý,“ vysvětlil Petr Fiala.  

  Vláda se pomocí EET zcela nepochopitelně zaměřila na kontrolu a šikanu malých živnostníků, říká Zbyněk Stanjura.
   

   

  Spolupředkladatelem zákona byl i předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. „Místo toho, aby vláda hlídala velké firmy a bránila jejich ‚daňové optimalizaci‘ a odvádění nezdaněných zisků do zahraničí, tak se pomocí EET zaměřila na kontrolu a šikanu zejména těch malých. Přitom největší část příjmů státního rozpočtu jde z DPH, kterou malí podnikatelé s obratem do jednoho milionu korun neplatí. Tento návrh má pomoci právě těm malým, má jim snížit náklady a zbytečnou administrativu. Jak už konstatoval Ústavní soud, EET nebyla dobře připravená a měla horší dopady na živnostníky, než se předpokládalo,“ uvedl Stanjura. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...