Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HISTORICKÉ SETKÁNÍ

  Trump se osobně potká s diktátorem Kimem!

  09.03.2018 19:00 / politika google+ twitter facebook

  Spojené státy se dohodly na historickém summitu se Severní Koreou. Schůzka se má uskutečnit nejpozději v květnu.

  Kim Trump lupa
  Skončí vzájemná nevraživost? | Archiv

  Kim má zájem sejít se s Trumpem „co nejdříve“, citují média jihokorejského Čchong Ui-jonga, který Kimovo pozvání ke společnému jednání v Bílém domě tlumočil. Čchong Ui-jong také řekl, že severokorejský vůdce je „oddán denuklearizaci“ Korejského poloostrova, Pchjongjang se zavázal, že se zdrží jaderných a raketových testů.  

  Kim na schůzku spěchá a slibuje, že se polepší
    

  První schůzka nejvyšších představitelů USA a KLDR by zřejmě znamenala dramatický průlom ve snaze vyřešit mnohaletý krizový stav na Korejském poloostrově. Trump a Kim si během loňského roku vyměňovali ostré slovní výpady, které vyvolávaly obavy z možné války.

  „Řekl jsem (Trumpovi), že při našem setkání severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že je oddán denuklearizaci. Zavázal se, že Severní Korea se zdrží jakýchkoli dalších jaderných nebo raketových testů. Vyjádřil zájem setkat se co nejdřív s prezidentem Trumpem. Ten naše informace ocenil a řekl, že se s Kim Čong-unem setká do května, aby dosáhl denuklearizace,“ řekl novinářům Čchong, který je bezpečnostním poradcem jihokorejského prezidenta.

   

  „Prezident Trump si velmi cení hezkých slov jihokorejské delegace a prezidenta Mun Če-ina. Přijme pozvání ke schůzce s Kim Čong-unem na místě a v čase, které budou dohodnuty. Těšíme se na denuklearizaci Severní Koreje. Mezitím veškeré sankce a maximální nátlak musejí zůstat v platnosti,“ uvedla v prohlášení mluvčí prezidenta Trumpa Sarah Sandersová.


   
  Dohodu o setkání s Kimem komentoval na twitteru i americký prezident. „Kim Čong-un mluvil s jihokorejskými činiteli o denuklearizaci, nikoli jen o zmrazení. Během této doby nebudou žádné severokorejské raketové testy. Bylo dosaženo velkého pokroku, ale sankce zůstanou, dokud nebude dohody dosaženo. Schůzka se plánuje!“ napsal Donald Trump.

   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Donald Trump
  Komentáře ke článku
  loading...