Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POLITICI ODCHÁZELI ZE SÁLU

  Miloš Zeman je ve formě. Ve svém projevu tradičně zaútočil na novináře

  09.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman při svém inauguračním projevu napadl novináře z veřejnoprávní České televize a jejich kolegy z některých soukromých médií. Také obvinil majitele OKD Zdeňka Bakalu z kriminálních činů.

  Zeman lupa
  Miloš Zeman pokračuje v útocích na novináře | ČT

  Politici opouštěli Vladislavský sál přímo během inauguračního projevu. Nejprve se zvedla Miroslava Němcová (ODS) a následovali ji další kolegové z řad KDU-ČSL a TOP 09. 

  Miloš Zeman s Tomiou Okamurou (SPD), Andrejem Babišem (ANO) a Vojtěchem Filipem (KSČM) cíleně likvidují režim, který byl nastolen po roce 1989
   


  Sál jako první opustila Miroslava Němcová. Nejvíce ji prý naštvalo, že Zeman vědomě křivě přísahal. „Přísahal, že bude vykonávat slib ve prospěch všeho lidu. Co mě také zvedlo, byl útok na veřejnoprávní televizi, pokračuje jeho rozdělování společnosti,“ uvedla pro iDNES.cz Němcová.


  Miroslava Němcová, která v politice působí už od devadesátých let minulého století je přesvědčena, že Miloš Zeman s Tomiou Okamurou (SPD), Andrejem Babišem (ANO) a Vojtěchem Filipem (KSČM) cíleně likvidují režim, který byl nastolen po roce 1989.


  K Zemanovu útoku se vyjádřili také další politici. „Je smutné, že Miloš Zeman si ani při slavnostním státním aktu v staroslavném Vladislavském sále nedokáže odpustit útoky na ty, kteří mají jiné názory. Čekal bych v tomto okamžiku státnický projev, a nikoli útoky na média a novináře,“ uvedl na twitteru předseda TOP09 Jiří Pospíšil.

   

  Své si ke svému odchodu napsal na Twitteru také místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Odešel jsem tak jako někteří jiní poslanci a senátoři ze sálu. Ústavní část schůze byla naplněna, s útokem na média a svobodu slova nesouhlasím! Bohužel pan prezident nepřekvapil,“ napsal po odchodu z Vladislavského sálu na Twitteru první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.


  Senátor Václav Láska uvedl, že už dál nechtěl poslouchat zlobu a nenávist, kterou prezident ze svých úst pouštěl. „Splnili jsme si svoji povinnost. Byli jsme na zasedání pléna Senátu, byli jsme přítomni složení slibu. Vzdali jsme patřičnou úctu všem. Stáli jsme dokonce i při příchodu pana prezidenta. Začali jsme dokonce i poslouchat jeho proslov, ale ve chvíli, kdy inaugurační proslov pojal tak, že si začal vyřizovat účty a urážet lidi, se kterými má nějaké špatné zkušenosti, a pak i veřejná média, tak jsem došel názoru, že tohle dál nemusím poslouchat,“ řekl při odchodu ze sálu.


  Podle Miroslava Kalouska došlo k bezprecedentní historické události. „Poprvé za mnoho staletí opustili zástupci rodů Schwarzenbergů a Czerninů slavnostní ceremoniál zahájení výkonu funkce hlavy státu na Hradě. S výjimkou bolševické éry tam taky nic strašnějšího nesedělo...,“ uvedl na Twitteru.


  Krátce po promluvě Miloše Zemana vydalo vydavatelství Economia tiskové prohlášení, ve kterém se důrazně ohradilo proti nařčení z pokusu manipulaci české veřejnosti. „Odsuzujeme prohlášení prezidenta ČR, že by novináři nakladatelství Economia neměli mít úctu občanů České republiky,“ uvedl v prohlášení Generální ředitel a předseda představenstva Economia Roman Latuske.


  „Novináři našich titulů nehledají senzaci ale pravdu. Budou pokračovat v tom, co dělají, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ napsal také v tiskové zprávě.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...