Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SPANILÁ JÍZDA

  Zeman se chystá za Kiskou

  08.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman se chystá na svou první zahraniční návštěvu v novém volebním období. Stejně jako jeho předchůdci a dle tradice nejprve zamíří na Slovensko. Pravděpodobně se svým slovenským protějškem Andrejem Kiskou projednají mimo jiné také společnou oslavu 100 let vzniku Československa.

  Zeman lupa
  Prezident Zeman se chystá na Slovensko | Showpix

  Slovensko a sousední země republiky budou mezi prvními státy, které znovuzvolený český prezident Miloš Zeman v nejbližší době navštíví. Na Slovensko zamíří mezi 4. a 6. dubnem. „Cestu v současné době diplomatický odbor Pražského hradu připravuje,“ uvedl pro média ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. 

  V nejbližší době Miloš Zeman zamíří také do Polska, Německa, Rakouska a Maďarska
   

  Prezidenti obou zemí by se měli během letošního roku potkat ještě několikrát. „Setkají se nejenom na konci října při oslavě 28. října, ale i třeba na otevření plánovaných výstav nebo v zahraničí při oslavách důležitých událostí spojených se založením Československa,“ naznačil Jindrák.

   

  Oba čelní představitelé Česka i Slovenska zřejmě navštíví třeba Francii. Pozval je jejich francouzský protějšek do Darney, kde v červnu před 100 lety slavnostně přísahalo 6 000 příslušníků Československé střelecké brigády ve Francii. Poté dělostřelci odjeli na frontu. Tehdejší francouzský prezident Raymond Poincaré během slavnostního aktu potvrdil Edvardu Benešovi právo Čechů a Slováků na samostatnost a vlastní stát.

   

  V nejbližší době Miloš Zeman zamíří také do sousedního Polska, Německa a Rakouska. Poté vyrazí do Maďarska. V tomto roce by prezident rád navštívil také Izrael.

   

  Kromě zahraničních cest Zemana připravuje Hrad i návštěvy představitelů jiných zemí v Česku. "Nemohu ještě říct konkrétní státy, ale chystáme do konce roku tři, čtyři velmi významné návštěvy," řekl Jindrák. Do Česka budou letos podle něj zváni cizí státníci i v souvislosti s oslavami založení Československa.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...