Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VYHAZOV

  Konečná: Zlatý padák pro ředitele Pošty? Za co?

  07.03.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V minulých dnech se europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) dozvěděla o odvolání ředitele České pošty Martina Elkána. Nebyla to prý pro ni až tak překvapivá informace, neboť největší státní podnik měl dlouhodobé problémy. Co ovšem pro ni překvapivé bylo, že si s sebou Elkán odnese „zlatý padák“ ve výši 8,5 milionu korun. Stejně tak jeho příjem z titulu funkce generálního ředitele, který i s odměnami činil až 8 milionů korun ročně.

  Konečná lupa
  Kateřině Konečné se nelíbí zlatý padák pro ředitele České pošty | Archiv

  Že si ředitel České pošty přišel na tak obrovské peníze nechápe Konečná zejména v souvislosti, kdy průměrný plat doručovatelek a doručovatelů činí v průměru 19 tisíc korun hrubého. "Když jsem si vyhledala stávající nabídku zaměstnání u České pošty, tak ani v jednom případě nepřesáhla avizovaná odměna 23 tisíc koru (opět hrubého!)," upozornila Konečná.  

  Zlatý padák ve výši 8,5 milionu korun patří pošťačkám a pošťákům a ne řediteli, říká europoslankyně Kateřina Konečná.
   

   

  Výše odměn pro pošťačky a pošťáky není ovšem jediný problém, se kterým se Česká pošta potýká, poznamenala europoslankyně. Neustálé zdražování základních služeb pošty, přenechávání některých oblastí konkurenci nebo uzavírání poboček ve venkovských oblastech. "Naprosto nepochopitelný je též fakt, že byla prodloužena smlouva s ČSOB místo toho, aby stát provozoval svůj bankovní ústav – na což lákala ČSSD voliče ve volebním programu 2013. Jak to dopadlo s tímto slibem asi nemusím rozvádět – asi jako s většinou zásadních slibů sociální demokracie. Velká škoda," konstatovala Konečná s tím, že to mohlo být jedno ze zásadních navýšení příjmu České pošty a zaměstnanci by pak nemuseli pracovat za podprůměrné mzdy a občané platit vysoké poplatky za služby pošty.

   

  Nabízení produktů, které na poštu vůbec nepatří, pak jen dokresluje absenci jakékoliv smysluplné strategie rozvoje podniku, dodala Konečná. "Za to všechno je samozřejmě spoluodpovědný generální ředitel, který měl od roku 2014 dost času tyto neduhy řešit. Mé sdělení je tedy jasné: 8,5 milionu korun patří pošťačkám a pošťákům a ne řediteli," uzavřela europoslankyně.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...