Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEC ŠÉFA GIBSU

  Ondráček nazval pravicové poslance demokratickou žumpou a odstoupil

  07.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Poslanec za KSČM a bývalý člen elitní komunistické jednotky SNB Zdeněk Ondráček rezignoval na post předsedy komise pro GIBS. Ve svém vystoupení během schůze poslanecké sněmovny ale zdůraznil, že jej k tomu nedonutilo několik křiklounů na ulicích ale strach o své zdraví a rodinu.

  Zdeněk Ondráček lupa
  Zdeněk Ondráček | KSČM

  Namyšlená demokratická žumpa jsou podle slov komunisty Ondráčka poslanci z pravého spektra poslanecké sněmovny. Své kolegy v Parlamentu takto nazval, když oznámil rezignaci na post šéfa GIBSu. „Myslíte si, že jste svolali demonstrace. No, chtěl bych vám, milí kolegové z pravé části politického spektra, já vás nazývám demokratická žumpo, říct: Nebuďte tak namyšlení.“ prohlásil doslova komunistický poslanec. 

  Vyzýváte k tomu, aby byl lynčován poslanec demokratického parlamentu.
   

  Dále pak vysvětlil pravý důvod svého odstoupení. „Neodstupuji z důvodu toho, že by tady bylo pár křiklounů na ulici. Ale vyhodnotil jsem tu bezpečnostní situaci,“ naznačil svou profesní způsobilost ze svého působení v policejním sboru.


  Podle svých slov prý měl být na něj naplánován lynč. „Vyzýváte k tomu, aby byl lynčován poslanec demokratického parlamentu,“ nařkl své kolegy také. Prý se v této souvislosti obrátil na policii, zda by mu neposkytla ochranu.

   

  Na velmi emotivní projev bývalého policisty postupně reagovali také poslanci z jím napadeného pravého křídla sněmovny. „Vím, že tomu nerozumíte, že občané se sejdou sami. My jsme nic neorganizovali,“ poznamenal břitce šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

   

  „Když mluvíte o obavě z lynče, vzpomeňte, co v tom roce 1989 probíhalo,“ poznamenal zase Miroslav Kalousek z TOP 09.

   

  Přestože poslanci Ondráčkovo rozhodnutí uvítali, odsoudili shodně rovněž údajné výhrůžky, kterým měl jejich komunistický kolega čelit.

   

  Zvolení bývalého příslušníka komunistické elitní jednotky SNB zvaných tehdy bílé přílby vyústilo v pondělí večer v demonstrace v řadě měst po celé republice. Lidé zde dávali najevo svůj nesouhlas s obsazením citlivé funkce šéfa GIBS komunistou i se současným děním kolem sestavování vlády Andreje Babiše.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...