Pátek 23. března 2018
svátek má Ivona, zítra Gabriel
  KONEC ŠÉFA GIBSU

  Ondráček nazval pravicové poslance demokratickou žumpou a odstoupil

  07.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Poslanec za KSČM a bývalý člen elitní komunistické jednotky SNB Zdeněk Ondráček rezignoval na post předsedy komise pro GIBS. Ve svém vystoupení během schůze poslanecké sněmovny ale zdůraznil, že jej k tomu nedonutilo několik křiklounů na ulicích ale strach o své zdraví a rodinu.

  Zdeněk Ondráček lupa
  Zdeněk Ondráček | KSČM

  Namyšlená demokratická žumpa jsou podle slov komunisty Ondráčka poslanci z pravého spektra poslanecké sněmovny. Své kolegy v Parlamentu takto nazval, když oznámil rezignaci na post šéfa GIBSu. „Myslíte si, že jste svolali demonstrace. No, chtěl bych vám, milí kolegové z pravé části politického spektra, já vás nazývám demokratická žumpo, říct: Nebuďte tak namyšlení.“ prohlásil doslova komunistický poslanec. 

  Vyzýváte k tomu, aby byl lynčován poslanec demokratického parlamentu.
   

  Dále pak vysvětlil pravý důvod svého odstoupení. „Neodstupuji z důvodu toho, že by tady bylo pár křiklounů na ulici. Ale vyhodnotil jsem tu bezpečnostní situaci,“ naznačil svou profesní způsobilost ze svého působení v policejním sboru.


  Podle svých slov prý měl být na něj naplánován lynč. „Vyzýváte k tomu, aby byl lynčován poslanec demokratického parlamentu,“ nařkl své kolegy také. Prý se v této souvislosti obrátil na policii, zda by mu neposkytla ochranu.

   

  Na velmi emotivní projev bývalého policisty postupně reagovali také poslanci z jím napadeného pravého křídla sněmovny. „Vím, že tomu nerozumíte, že občané se sejdou sami. My jsme nic neorganizovali,“ poznamenal břitce šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

   

  „Když mluvíte o obavě z lynče, vzpomeňte, co v tom roce 1989 probíhalo,“ poznamenal zase Miroslav Kalousek z TOP 09.

   

  Přestože poslanci Ondráčkovo rozhodnutí uvítali, odsoudili shodně rovněž údajné výhrůžky, kterým měl jejich komunistický kolega čelit.

   

  Zvolení bývalého příslušníka komunistické elitní jednotky SNB zvaných tehdy bílé přílby vyústilo v pondělí večer v demonstrace v řadě měst po celé republice. Lidé zde dávali najevo svůj nesouhlas s obsazením citlivé funkce šéfa GIBS komunistou i se současným děním kolem sestavování vlády Andreje Babiše.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...