Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  JAKO NA HOUPAČCE

  Babiš otáčí a chce mlátičku Ondráčka odvolat

  06.03.2018 05:05 / politika google+ twitter facebook

  Nejprve především poslanci ANO společně s komunisty zvolili do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Zdeňka Ondráčka (KSČM), nyní jej ale chce Andrej Babiš nechat odvolat.

  Zdeněk Ondráček lupa
  Zdeněk Ondráček svůj post ještě nemá jistý | KSČM

  Proč? Především kvůli protestům, které se v pondělí večer odehrály v jedenácti městech republiky. Lidé podepisovali petiční archy, aby podpořili nesouhlas s obsazením citlivé funkce bývalým příslušníkem SNB, který v listopadu 1989 mlátil studenty na Národní třídě. 

  Se svojí minulostí jsem velmi dobře vyrovnán. V profesním životě bych žádné věci neměnil.
   

  Andrej Babiš přiznal, že jeho přehodnocení situace ovlivnila i nevole veřejnosti proti zvolení Ondráčka. "Samozřejmě situace byla ovlivněna, i našim sympatizantům se to nelíbí," poznamenal premiér v demisi Babiš.

   

  O odvolání Zdeňka Ondráčka bude poslanecký klub hnutí ANO jednat už v úterý. Na přetřes půjde situace kolem bývalého elitního policisty také v jeho rodném poslaneckém klubu. Podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa je to zásadní otázka i pro případnou podporu KSČM Babišově vládě. "Své stanovisko k této věci, která má zásadní vliv, sdělím po osobním jednání s panem předsedou Babišem," naznačil Filip. Komunisté v součansé době s ANO vyjednávají za jakých podmínek budou Babišův nový kabinet tolerovat.


  Samotný Zdeněk Ondráček ihned po svém zvolení poznamenal, že svého působení u pohotovostního pluku SNB rozhodně nelituje. „Že jsem pracoval u SNB, mi líto není. V profesním životě bych žádné věci neměnil,“ řekl Ondráček bezprostředně po volbě ve Sněmovně. Oháněl se také tím, že nikdy neporušil platné zákony. „Prošel jsem tolika prověrkami a nikomu to nikdy nevadilo. Se svojí minulostí jsem velmi dobře vyrovnán,“ hájil v pátek večer v Událostech, komentářích na ČT.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...