Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SKONČÍ PREMIÉR?

  Bouře ve slovenské vládě pokračuje

  06.03.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Nedůvěra ve slovenskou vládu a zoufalý smutek nad zavražděným novinářem - to jsou hlavní témata na Slovensku. Prezident Andrej Kiska řekl, že jediným východiskem z krize je obměna vlády, nebo předčasné volby. Premiér Robert Fico ale jeho návrh ostře odsoudil.

  Fico Kiska lupa
  Premiér Fico má nejistou pozici a prezident Kiska mu nepomůže | archiv

  Slovenský prezident Andrej Kiska se opět neshodl s premiérem Robertem Ficem. Tentokrát na tom, jak by se měla vláda postavit k politické krizi, která vznikla po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. "Mluvil jsem s premiérem o možných východiscích z krize," oznámil Kiska. "Bohužel se ukázalo, že naše vnímání a názory na východisko z krize jsou rozdílné," dodal s tím, že doporučuje rekonstrukci vlády, nebo předčasné volby.  

  Slováci podle Kisky nedůvěřují vládě a základy státu
   

  "Předčasné volby je možné rychle a efektivně uspořádat spolu s komunálními volbami. O tom ale musí rozhodnout parlament devadesáti hlasy," prohlásil slovenský prezident. Komunální volby na Slovensku se uskuteční letos v listopadu. 

   

  Na prezidentovo vystoupení reagoval premiér Robert Fico nesouhlasně. "Ten projev má rukopis lidí, kteří sledují úplně jiné cíle, než je stabilita naší země," zaútočil. "Šokovala mě prezidentova slova. Projev zjevně nevznikl na Slovensku," uvedl. Kiskův návrh na obměnu vlády, nebo konání předčasných voleb Fico považuje za popření demokratických voleb. "Prezident se tímto prohlášením hlásí k opozici, která hovoří o potřebě převratu na Slovensku," řekl evidentně rozladěný slovenský premiér. "Nebudeme tancovat na hrobě dvou mladých lidí, jak to dělá opozice, média a teď i pan prezident," dodal Fico.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...