Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POTŘEBUJÍ SE?

  ANO vládne lépe než ČSSD!

  20.02.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Premiér v demisi Andrej Babiš nabídl ČSSD vstup do vlády. Prezident Miloš Zeman se domnívá, že ČSSD by měla nabídku přijmout. Vyjednávání prakticky nezačala a už se objevují komplikace. Hnutí ANO nechce ustupovat.

  Richard Brabec. lupa
  Richard Brabec věří, že sociální demokraté půjdou do vlády | ČT

  Jednobarevná vláda je akceschopnější a rychlejší v rozhodování, zopakoval ve vysílání Českého rozhlasu Plus místopředseda hnutí ANO a místopředseda vlády v demisi Richard Brabec. "Jde především o to, jak a co jsme schopni udělat pro lidi. Proto jsme všichni kandidovali. A program lze takto realizovat rychleji," zmínil.  

  Hnutí ANO už by raději pracovalo ve vládě s plnou důvěrou
   

  Nyní plánuje hnutí ANO jednání se sociálními demokraty, kteří mají nové vedení. "Z pohledu témat, si myslím, jsme schopni najít – a určitě o tom začneme brzy jednat – celou řadu průniků. Například v sociální oblasti, zvýšení důchodů, zvýšení platů pro některé skupiny, jako třeba učitele, zdravotníky, pracovníky v sociálních službách a dále. Tam si dovedu představit spolupráci a prosazování společných cílů velmi dobře," upřesnil Brabec v Českém rozhlase.

   

  ČSSD přitom věří, že dostane od hnutí ANO další významné posty. Andrej Babiš se ale rozhodně nechce vzdát postů ve vedení zdravotnictví nebo sociálních věcí. "Jsme přesvědčeni, že jsme tam schopni odvést větší práci než odváděli právě kolegové ze sociální demokracie v minulém období," vysvětlil Brabec. "Do těch rezortů tečou obrovské peníze a my jsme nebyli vůbec přesvědčeni, že peníze daňových poplatníků jsou dostatečně dobře vynakládány ve prospěch například pacientů nebo pracovníků ve zdravotnictví. Nechceme, aby končily někde v kapsách překupníků s přístroji nebo farmaceutických firem," podtrhnul.

   

  O možném vstupu do vlády mají definitivně rozhodnout všichni členové ČSSD nejdříve 7. dubna. "Netěší nás, že musíme dál čekat, protože bychom už raději pracovali ve vládě s plnou důvěrou. A věřím, že ji brzy získáme, protože život je krátký," uzavřel Richard Brabec.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Richard Brabec
  Komentáře ke článku
  loading...