Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TELEVIZNÍ DEBATA

  Rozvoral: Teolog Tomáš Halík opět perlil, tentokrát u Moravce!

  19.02.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  V pořadu Otázky Václava Moravce vystoupil v neděli teolog Tomáš Halík. Slova, která pronesl, pořádně nadzvedla ze židle politika Radka Rozvorala (SPD). A rozhodl se na jeho projev okamžitě reagovat.

  Rozvoral lupa
  Radek Rozvoral nenechal na Tomáši Halíkovi nit suchou | Archiv R. Rozvorala

  Pseudoelitář Tomáš Halík ve včerejších Otázkách Václava Moravce řekl opět několik slov, která pohrdají všemi občany České republiky, je přesvědčen Radek Rozvoral. „Přímá demokracie způsobí likvidaci právního státu a demokracie,“ řekl mimo jiné Halík v diskuzi a po nějaké době ještě dodal: „Liberální demokracie je v krizi, ale bylo by tragické ji nahradit demokracií přímou.“  

  Tomáš Halík pohrdá občany a myslí si, že je něco víc než ostatní, říká Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  Pan Halík je jedním z těch, kteří permanentně svými slovy o stavu společnosti silně pohrdají občany a tím pádem i ústavou jako takovou, konstatoval Rozvoral s tím, že ústava jasně říká: „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo.“

   

  „Je vidět, že někteří lidé, jako je pan Halík a jemu podobní, kteří si o sobě myslí, že jsou něco víc než ostatní, nemají vůbec žádné ponětí o tom, co je hlavním znakem demokracie a stále navozují v lidech pocit, že jejich názor je ten až vůbec poslední, který nesmí o důležitých věcech rozhodovat. Mohou si zvolit již předem najmenované politiky, a to je tak vše. Větší pravomoci dostat nemohou, jelikož na jejich názor nejsou tito pseudoelitáři zvědaví,“ prohlásil Rozvoral.

   

  Přímá demokracie je podle něj nejdemokratičtější a tím pádem nejspravedlivější politický systém na světě, který perfektně funguje třeba ve Švýcarsku, kde má několikaletou tradici a na který jsou Švýcaři právem hrdi. „Pro hnutí SPD je přímá demokracie základním bodem svého politického působení a udělá maximum proto, aby se přímá demokracie stala důležitou součástí politického systému České republiky,“ dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...