Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHOVANEC SKONČIL

  Novým šéfem ČSSD je Hamáček

  18.02.2018 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Novým předsedou ČSSD se stal dosavadní místopředseda Jan Hamáček, který je ochoten jednat o vládě s ANO Andreje Babiše. Jan Hamáček získal 272 hlasů. Druhý kandidát Jiří Zimola 224.

  Hamáček lupa
  Hamáček chce s Babišem vyjednávat | ČSSD

  Zatímco Sobotka a Chovanec se konečně museli vzdát svých koryt, podle Hamáčka začíná mise za "silnou a sebevědomou ČSSD". "Děkuji delegátům sjezdu ČSSD za důvěru, kterou mi dnes dali! Děkuji všem delegátům, nejen těm, kteří pro mě ve volbě předsedy hlasovali. Souboj s Jiřím Zimolou byl napínavý, ale hlavně férový. Ideální základ pro sjednocení. Naše mise za silnou a sebevědomou ČSSD začíná právě teď!," uvedl na sociální síti Jan Hamáček.  

  Sjezdu se zúčastnil nejen Miloš Zeman, ale také Robert Fico
   

  „Žádný názor nemůžeme vylučovat z diskuse, musí skončit to, že vedení a členové spolu nemluví,“ řekl na sjezdu Hamáček. I když byl členem dosavadního vedení a zdánlivě má tak nejblíž k bývalému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi, ve skutečnosti to byl právě Hamáček, který na uzavřeném jednání jako první vyzval Sobotku k rezignaci na post předsedy strany. 

   

  Sociální demokraté by měli podle něho usilovat o resorty, díky kterým je možné prosazovat stranický program. Za priority považuje zdravotnictví, školství, bytovou problematiku a rozvoj venkova. „Jednat o vládě neznamená do ní vstupovat,“ zdůraznil Hamáček. Rozhodnutí o případném vstupu do vlády by podle něj měli všichni členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu.

   

  Poražený finalista Jiří Zimola Hamáčkovi pogratuloval a oznámil, že se pokusí stát druhým mužem strany. "Budu se ucházet o 1. místopředsedu," sdělil Zimola. Úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec nebude kandidovat na místopředsedu. 

   

  S gratulacemi neotáleli ani politici s různých parlamentních stran. "Blahopřeji Janu Hamáčkovi ke zvoleni předsedou ČSSD. Přeji mu, aby si sociální demokracie pod jeho vedením byla vědoma své demokratické tradice a přispívala k respektování ducha ústavy a kvalitě parlamentní demokracie v naši zemi," uvedl předseda ODS Petr Fiala. "Gratuluji Janu Hamáčkovi k náročné misi stabilizovat ČSSD v této nejednoduché době. Přeji mnoho poctivých, uvážených a dobrých rozhodnutí," zmínil Marián Jurečka za KDU-ČSL.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...