Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VLÁDA

  Fiala: Zvát komunisty k moci při výročí únoru 1948 je hanebnou symbolikou

  15.02.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Předseda ODS Petr Fiala opakovaně varuje před spoluprací hnutí ANO a KSČM. Doufá, že premiér v demisi nehodlá "oslavit" 70. výročí února 1948 návratem komunistů k moci, byť jen nějakou jejich nepřímou účastí ve vládě.

  Fiala lupa
  Petr Fiala se prý předčasných voleb nebojí, ale nevidí k tomuto kroku důvod | ODS

  Pokud by Babiš vládu s KSČM umožnil, považoval by to Fiala podle svých slov za hanebnou symboliku a porušení demokratického konsenzu české polistopadové politiky. „Jsem přesvědčen, že žádný osobní ani politický sen nestojí za to, aby ho umožnili snít komunisté,“ prohlásil šéf ODS.  

  Žádný osobní ani politický sen nestojí za to, aby ho umožnili snít komunisté, je přesvědčen Petr Fiala (ODS).
   

   

  Petr Fiala se také vyjádřil k výrokům Andreje Babiše o předčasných volbách. „Jsme v situaci, kdy se zde ohýbá ústava, obcházejí se pravidla a premiér v demisi místo řádného vyjednávání o většinové vládě ostatním vzkazuje - buď bude po mém, anebo dotlačím zemi k předčasným volbám. Toto nejsou prohlášení odpovědného politika,“ konstatoval Fiala s tím, že ODS jako politická alternativa bude nadále hlídat pravidla a je připravena zastávat roli lídra demokratické opozice. „Nebojíme se ani předčasných voleb, byť k nim nevidíme důvod,“ dodal předseda ODS.

   

  Petr Fiala zároveň znovu zopakoval stanovisko ODS o vstupu do vlády s hnutím ANO: „S hnutím ANO o vstupu do vlády ani o žádné formě podpory nevyjednáváme. Naše důvody, které jsme opakovaně uvedli, trvají a náš postoj se nemění.“

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...