Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  STRANICKÝ BOJ

  Uvnitř ČSSD zuří válka, prozradili někteří politici

  14.02.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Jiří Zimola jako kandidát na předsedu ČSSD připouští, že uvnitř strany zuří velká válka. Právě proti Zimolovi přitom od chvíle, kdy se rozhodl kandidovat do vedení ČSSD, někdo začal útočit. Komu by Zimola mohl překážet? Vzhledem k tomu, že patří k dlouholetým hlasitým kritikům současného vedení sociálních demokratů, je odpověď nasnadě.

  Zimola lupa
  Jiří Zimola by rád povznesl ČSSD | Facebook

  Mimořádný sjezd ČSSD, další ostře sledovaná politická záležitost, se bude konat už za několik dní. Na předsedu strany, která v posledních parlamentních volbách zaznamenala velký debakl, kandiduje rekordní počet osobností. Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola je jednou z nich. Zimola je přitom dlouholetý hlasitý kritik současného vedení.  

  Vznesená podezření se nepotvrdila
   

  Před časem rezignoval na svoji funkci poté, co se objevilo podezření z trestné činnosti. Nejprve měl šéfovi Jihočeské nemocnice přihrát mnohamiliónovou odměnu a ten se mu zase měl odvděčit stavbou luxusní chaty na Lipně. Podezření se ale nakonec nepotvrdilo. „Odměny členů představenstva Jihočeských nemocnic schvalovala rada kraje jako kolektivní orgán, nikoliv já jako hejtman. Jejich prémie byly zasloužené, protože díky nim se jihočeské nemocnice staly výkladní skříní českého zdravotnictví," vysvětlil Zimola pro Deník.

   

  V kuloárech se ale mluví o tom, že celá kauza je řízena zevnitř ČSSD, především pak z okolí dalšího kandidáta na předsedu ČSSD Milana Chovance. „Vzhledem k tomu, že se kolem nás může pohybovat řada lidí prodávajících informace, mohu, ale nemusím tomu věřit,“ připustil pro Deník Zimola.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: ČSSD
  Komentáře ke článku
  loading...