Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VIZE SE NAPLŇUJE

  Na českobudějovicko míří obří letadla!

  13.02.2018 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Na českobudějovickém letišti by již brzy mohla přistávat také letadla Boeing a Airbus. České Budějovice by se tak mohly stát velmi důležitým dopravním uzlem. O rekonstrukci dříve nevyužitého letiště se zasloužil i bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, který je jedním z kandidátů na post nového předsedy ČSSD.

  Zimola lupa
  Jiří Zimola rád překonává sám sebe | Facebook

  Někdejší hejtman Jiří Zimola, který je jedním z kandidátů na post nového předsedy ČSSD, měl ve své hejtmanské funkci různé vize, za které byl často ostře kritizován. Kromě stavby mnoha důležitých silnic to byl například i projekt modernizace a rekonstrukce českobudějovického letiště. A jeho vize se nyní pomalu naplňují, i když Zimola už v čele Jihočeského kraje nějaký čas nestojí.  

  Možná konkurence pro Linz i Mnichov
   

  Po modernizaci  na letišti budou moci přistávat i letadla Boeing a Airbus, čímž se českobudějovické letiště stane velmi důležitým dopravním uzlem, a to nejen z vnitrostátního, ale zejména i z mezinárodního hlediska. "Již jsme vyjednávali také na největším rakouském veletrhu cestovního ruchu, neboť právě Rakušané by mohli patřit k největším zahraničním klientům letiště, které by se tak mohlo stát velkou konkurencí sousednímu Linzi nebo i letišti v Mnichově," uvedli zástupci letiště.

   

  Ukazuje se, že Zimolovy vize a záměry přeci jen nakonec měly smysl. Rekonstrukcí nevyužitého letiště kraj v budoucnu  přinese svým obyvatelům nová pracovní místa,  ale vliv českobudějovického leteckého terminálu na jihočeskou ekonomiku bude obecně obrovský.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Zimola Jiří
  Komentáře ke článku
  loading...