Neděle 18. února 2018
svátek má Gizela, zítra Patrik
  VIZE SE NAPLŇUJE

  Na českobudějovicko míří obří letadla!

  13.02.2018 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Na českobudějovickém letišti by již brzy mohla přistávat také letadla Boeing a Airbus. České Budějovice by se tak mohly stát velmi důležitým dopravním uzlem. O rekonstrukci dříve nevyužitého letiště se zasloužil i bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, který je jedním z kandidátů na post nového předsedy ČSSD.

  Zimola lupa
  Jiří Zimola rád překonává sám sebe | Facebook

  Někdejší hejtman Jiří Zimola, který je jedním z kandidátů na post nového předsedy ČSSD, měl ve své hejtmanské funkci různé vize, za které byl často ostře kritizován. Kromě stavby mnoha důležitých silnic to byl například i projekt modernizace a rekonstrukce českobudějovického letiště. A jeho vize se nyní pomalu naplňují, i když Zimola už v čele Jihočeského kraje nějaký čas nestojí.  

  Možná konkurence pro Linz i Mnichov
   

  Po modernizaci  na letišti budou moci přistávat i letadla Boeing a Airbus, čímž se českobudějovické letiště stane velmi důležitým dopravním uzlem, a to nejen z vnitrostátního, ale zejména i z mezinárodního hlediska. "Již jsme vyjednávali také na největším rakouském veletrhu cestovního ruchu, neboť právě Rakušané by mohli patřit k největším zahraničním klientům letiště, které by se tak mohlo stát velkou konkurencí sousednímu Linzi nebo i letišti v Mnichově," uvedli zástupci letiště.

   

  Ukazuje se, že Zimolovy vize a záměry přeci jen nakonec měly smysl. Rekonstrukcí nevyužitého letiště kraj v budoucnu  přinese svým obyvatelům nová pracovní místa,  ale vliv českobudějovického leteckého terminálu na jihočeskou ekonomiku bude obecně obrovský.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Zimola Jiří
  Komentáře ke článku
  loading...