Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VOLEBNÍ PRÁVO

  Rozvoral: Stupidní a hulvátské vyjádření k obecnému zákonu o referendu!

  13.02.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Méně inteligentní lidé jsou hlupáci, blbci a debilové prohlásila známá novinářka Petra Procházková ve svém komentáři na sociální síti. Její slova velmi rozzlobila Radka Rozvorala (SPD).

  Rozvoral lupa
  Radek Rozvoral ostře zkritizoval novinářku Petru Procházkovou | Česká televize

  Novinářka Procházková si na sociální síti Facebook rozhodně nebrala servítky. „Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky,“ napsala mimo jiné známá novinářka ohledně obecného zákona o referendu.  

  Společnost nerozděluje prezident, ale pseudoelitáři, kteří si neuvědomují, že všichni máme stejná práva i povinnosti, řekl Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  Její slova zafungovala jako voda na Rozvoralovy mlýny. „Po panu Hríbovi, ke kterému jsem se vyjadřoval v minulých dnech, je to další údajně elitní novinář(ka), jenž má občany nejen za hlupáky. No a pak, že pan prezident rozděluje společnost. Je to přesně naopak, takovýto pseudoelitáři jsou podepsáni pod tím, jak je společnost rozdělená na dva tábory a všechna podobná prohlášení ten příkop ještě prohlubují,“ reagoval na její slova Rozvoral. Paní Procházková si podle něj neuvědomuje, že ne všichni občané mohu být vzdělaní a že v každé společnosti musí být místo jak pro vzdělané, tak také pro ty, kteří jsou vzděláni o něco méně. „Všichni bez rozdílu vzdělání musí tak mít stejná práva a stejné povinnosti a nikdy se nesmí stát, že by se dělaly mezi těmito skupinami nějaké rozdíly,“ doplnil Rozvoral.

   

  Volební právo musí být pro každého stejné a v obecném referendu by se tak mělo moci hlasovat o všech důležitých (takže např. i o vystoupení z Evropské unie) otázkách kromě těch, které by byly protiústavní a neslučovaly by se s Listinou základních práv a svobod, je přesvědčen Rozvoral. „Občané jsou vlastníky státu, který funguje na základě jejich nemalých daní a všelijakých odvodů, takže oni jsou ti, kteří by měli o svém státě rozhodovat, a to co možná nejvíce přímo a ne pouze v zastoupení politických stran a jejich partajních aparátů, které jsou řízeny různými lobbistickými skupinami a některé i oligarchy,“ dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...