Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KDO Z KOHO

  Chovanec a Okamura se nesnesou. Okamurovou výhodou je dobrý vztah s Babišem

  12.02.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Šéf ČSSD Milan Chovanec v případném hlasování podpoří odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. KDU-ČSL to navrhla kvůli Okamurovým výrokům o koncentračním táboře v Letech.

  Chovanec lupa
  SPD podle Chovance uspěla díky lžím | ČT

  Předseda ČSSD Milan Chovanec je pro odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny. Řekl to v České televizi. "Výroky Tomio Okamury jsou za hranou, možná až za pěti hranami. Bude-li se hlasovat pro odvolání Okamury, já budu hlasovat pro a budu to doporučovat i na klubu,“ uvedl Chovanec.  

  SPD uspěla díky lžím a strašení
   

  Odvolat místopředsedu Sněmovny je možné na písemný návrh alespoň dvou pětin všech poslanců. Odvolání Okamury zřejmě podpoří většina poslanců KDU-ČSL, ODS, Starostů a nezávislých, TOP 09, a zřejmě také vysoký počet Pirátů a sociálních demokratů. 

   

  Velmi bude ale záležet na postoji hnutí ANO. "Bez hlasů ANO bude celá snaha plácnutím do vody," zmínil Chovanec. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ale již dříve uvedl, že se Tomio Okamura za svá slova omluvil, což považuje za dostatečné. Podobně se vyjádřila i bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Z minulých projevů je přitom evidentní, že Andrej Babiš nemá Milana Chovance zrovna v lásce. A podobný postoj má i Tomio Okamura. "SPD v žádném případě nepodpoří vládu na formátu, kde budou působit představitelé Sobotkovy vlády z řad ČSSD," zdůraznil nedávno Okamura.

   

  Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec, který kandiduje na předsedu, se chystá v případě zvolení zakormidlovat „ostře doleva“. Napsal to v dopise straníkům týden před přelomovým sjezdem. SPD je podle Chovance strana, která měla úspěch, protože se jí podařilo rozšířit poměrně rozsáhlou lež. „Je tady dvanáct migrantů a oni za to získali 22 poslanců. SPD je populistická strana, jsem zvědavý na její volební výsledky, až téma migrace ochladne,“ dodal Chovanec. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...