Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SPOJENECTVÍ POKRAČUJE

  Zeman dal Babišovi neomezený čas a na 101 podpisech už netrvá

  10.02.2018 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Premiér v demisi Andrej Babiš má opět volné pole působnosti. Prezident Miloš Zeman ho zřejmě časově neomezí při druhém pokusu o sestavení vlády a netrvá už ani na 101 podpisech poslanců. Premiér to řekl po schůzce s prezidentem v Lánech.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Premiér s prezidentem musí vycházet a spolupracovat | Showpix

  Hnutí ANO bude zřejmě poměrně dlouho vládnout samo. Což předpokládali politologové ihned po volbách. Nyní se zdá, že měli pravdu a že ANO situace nevadí. „Získal jsem představu pana prezidenta, který mě neomezuje časově z hlediska vyjednávání o druhém pokusu. Za podmínky, že budeme vyjednávat, samozřejmě. Pan prezident netrvá na 101 podpisech, ale má představu, že pokud sestavíme vládu, tak že získáme většinu přítomných ve Sněmovně,“ řekl Babiš.  

  S ANO chce jednat pouze KSČM a SPD
   

  Mít vládu v demisi nebo bez důvěry nepovažuje za nijak omezující. „Vláda pracuje a funguje normálně. A nevidíme v tom rozdíl, jestli jsme v demisi, s důvěrou, nebo bez důvěry, pracujeme naplno od 14. prosince,“ vysvětlil. Zeman podle něj neměl žádné personální požadavky na složení nové vlády. „Jenom potvrdil, že mám volnou ruku na sestavování vlády,“ dodal premiér. S prezidentem se dohodl, že se budou jednou měsíčně setkávat. Zeman údajně přijal Babišovo pozvání na večeři, která se bude konat 18. února v Průhonicích.

   

  V České televizi Andrej Babiš také řekl, že ANO vyjednává o nové vládě se stranami, které jsou k jednání ochotné. „To je zatím jen KSČM a SPD, kde vyjednáváme o programu. A čekáme na sjezd ČSSD, abychom se dozvěděli, kdo ji bude reprezentovat,“ zopakoval. Někteří členové i kandidáti na předsedu ČSSD totiž účast ve vládě připouštějí. Jasno by o novém vedení sociální demokracie mělo být 18. února – právě proto stanovil Babiš jednání se Zemanem na tento den.

   

  S ostatními stranami se hnutí ANO neshoduje ani na základních bodech. „ODS řekla, že si to jejich voliči nepřejí, ostatní to podmiňují tím, že já tam nebudu. Ale hnutí ANO jasně řeklo, že bez Babiše ve vládě nebudeme. Takže co nám jiného zbývá než vyjednávat o programu s KSČM a SPD. Čistě o programu, nikdy nebyla řeč o tom, že by byli ve vládě, že by nám mluvili do sestavení vlády,“ uzavřel premiér.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...