Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  EVROPSKÉ NAŘÍZENÍ

  Pospíšil: Nové nařízení pomůže českým spotřebitelům

  09.02.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Evropský parlament schválil nařízení zakazující zeměpisné blokování a jiné formy diskriminace na vnitřním trhu kvůli státní příslušnosti, místu bydliště či místu usazení zákazníků. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bude mít tento krok pozitivní dopad na české spotřebitele.

  Pospíšil Jiří lupa
  Obchodníci už nebudou moci dělat mezi zákazníky rozdíly, pochvaluje si Jiří Pospíšil | Archiv

  Podle nových pravidel nebudou moci obchodníci dělat mezi zákazníky rozdíly podle jejich státní příslušnosti, bydliště nebo dočasného pobytu, a nabízet jim rozdílné všeobecné podmínky, včetně cen. Obchodníci sice nebudou mít povinnost dodávat zboží nebo služby v celé EU, ale pokud tak učiní, budou tak muset činit nediskriminačním způsobem. Zakázáno bude také provádění automatického přesměrování na jiné webové stránky, kde je zboží poskytováno za výrazně vyšší cenu, nebo nepřijímání některých platebních prostředků.  

  Čeští zákazníci budou moci přeshraničně nakupovat zboží a služby levněji než dosud, řekl Jiří Pospíšil (TOP 09).
   

  "Podle dostupných údajů provádí nějakou formu zeměpisného blokování 63 % prodejců v EU, a to je třeba změnit," poznamenal Pospíšil. Pro české občany podle něj toto hlasování mimo jiné znamená, že získají přístup k mnohdy levnějšímu zboží, které jim dosud zahraniční weby odpíraly, a budou tak moci porovnávat ceny v rámci celé EU. V konečném důsledku budou moci čeští zákazníci přeshraničně nakupovat  zboží (domácí spotřebiče či elektroniku, vstupenky na koncerty, spotrtovní zápasy a do zábavních parků) a služby (rezervace ubytování, pronájem auta) levněji než dosud.

   

  "Naopak čeští prodejci budou muset sjednotit nejen obchodní a platební podmínky, ale třeba i webové rozhraní, které nebude moci rozlišovat nebo blokovat zákazníky podle jejich IP adresy," dodal Jiří Pospíšil, člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, který tuto legislativu projednával.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...