Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SPD MÁ ŠANCI

  Hnutí ANO je jedno, kdo mu pomůže změnit zákony

  09.02.2018 04:00 / politika google+ twitter facebook

  Hnutí ANO má velký zájem na tom, aby prošly některé ústavní změny, řekla poslankyně Helena Válková (ANO). Nezáleží podle ní na tom, s kým na nich bude spolupracovat.

  Okamura lupa
  Okamura svižně vyjednává | Internet

  Přímá volba starostů a hejtmanů má stále větší šanci na úspěch. Tento návrh SPD se totiž zamlouvá i poslancům z hnutí ANO.  

  Okamurovi se zřejmě podaří návrh prosadit
    

  SPD věří, že se s hnutím ANO domluvi. Od ústavní novely si slibuje mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. "Za ANO můžu říci, že se setkáváme s kladným zájmem, podporou a odezvou i u našich poslanců, že je to změna účelná a dobrá," řekla za ANO poslankyně Helena Válková.  "Sněmovna by mohla při hledání kompromisů vyjít z návrhu SPD a nečekat, než by s obdobným návrhem přišlo ministerstvo vnitra," dodala.

   

  Přímá volba starostů a hejtmanů by podle Tomio Okamury měla zajistit, že zvolené strany neobejdou vítěze voleb při sestavování městských nebo krajských rad. "Je to posílení demokracie, posílení vůle občanů," domnívá se Okamura. "Návrh také směřuje i k odvolatelnosti politiků," upozorňuje.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...