Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁKON O ZBRANÍCH

  Černochová: Vládní novela zákona o zbraních je v rozporu se zájmy naší země

  08.02.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  ODS zásadně odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu, kterou projednává vláda a která je implementací tzv. odzbrojovací směrnice. Vláda jejím případným schválením přistupuje na novelu připravenou ještě v minulém volebním období a zcela popře své programové prohlášení, které slibuje přijetí normy, jež negativní důsledky této směrnice zmírní, prohlásila první místopředsedkyně ODS Jana Černochová.

  Černochová lupa
  Jana Černochová odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu | ODS

  ODS trvá na tom, že Česká republika by neměla odzbrojovací směrnici implementovat, a to i za cenu sankcí. "Zároveň připomínáme, že nebylo dosud rozhodnuto v probíhající žalobě ČR u Soudního dvora EU na tuto normu a že její osud je tedy stále nejistý. Jsme proto připraveni v nadcházejícím legislativním procesu učinit vše pro to, aby tato novela byla zamítnuta," konstatovala Černochová.  

  Jsme připraveni učinit vše pro to, aby novela zákona o zbraních byla zamítnuta, uvedla Jana Černochová.
   

   

  Občanští demokraté také pakovaně zdůrazňují, že česká právní úprava v oblasti regulace zbraní je plně funkční a vyvážená. "Drtivá většina změn, které zahrnuje tato novela, představuje zbytečné restriktivní zásahy, které šikanují zákona dbalé legální držitele zbraní, omezují je na jejich právech a představují nárůst byrokracie a administrativy," podotkla Černochová.

   

  Jedná se například o zkrácení platnosti zbrojního průkazu, zákaz používání tzv. velkokapacitních zásobníků či evidenci a zavedení zvláštních podmínek pro držbu některých specifických druhů zbraní (znehodnocené zbraně, historické repliky). "Žádné z těchto opatření nepovede ke zvýšení bezpečnosti, ani prevenci terorismu, jak bylo deklarováno," uzavřela Černochová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...