Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZÁKON O ZBRANÍCH

  Černochová: Vládní novela zákona o zbraních je v rozporu se zájmy naší země

  08.02.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  ODS zásadně odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu, kterou projednává vláda a která je implementací tzv. odzbrojovací směrnice. Vláda jejím případným schválením přistupuje na novelu připravenou ještě v minulém volebním období a zcela popře své programové prohlášení, které slibuje přijetí normy, jež negativní důsledky této směrnice zmírní, prohlásila první místopředsedkyně ODS Jana Černochová.

  Černochová lupa
  Jana Černochová odmítá novelu zákona o zbraních a střelivu | ODS

  ODS trvá na tom, že Česká republika by neměla odzbrojovací směrnici implementovat, a to i za cenu sankcí. "Zároveň připomínáme, že nebylo dosud rozhodnuto v probíhající žalobě ČR u Soudního dvora EU na tuto normu a že její osud je tedy stále nejistý. Jsme proto připraveni v nadcházejícím legislativním procesu učinit vše pro to, aby tato novela byla zamítnuta," konstatovala Černochová.  

  Jsme připraveni učinit vše pro to, aby novela zákona o zbraních byla zamítnuta, uvedla Jana Černochová.
   

   

  Občanští demokraté také pakovaně zdůrazňují, že česká právní úprava v oblasti regulace zbraní je plně funkční a vyvážená. "Drtivá většina změn, které zahrnuje tato novela, představuje zbytečné restriktivní zásahy, které šikanují zákona dbalé legální držitele zbraní, omezují je na jejich právech a představují nárůst byrokracie a administrativy," podotkla Černochová.

   

  Jedná se například o zkrácení platnosti zbrojního průkazu, zákaz používání tzv. velkokapacitních zásobníků či evidenci a zavedení zvláštních podmínek pro držbu některých specifických druhů zbraní (znehodnocené zbraně, historické repliky). "Žádné z těchto opatření nepovede ke zvýšení bezpečnosti, ani prevenci terorismu, jak bylo deklarováno," uzavřela Černochová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...