Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OKAMURA NEPOLEVUJE

  ANO bude více spolupracovat s SPD

  08.02.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Expertní týmy hnutí ANO a SPD příští týden rozpracují tři desítky priorit, které chce SPD prosadit přes vládu skládanou premiérem v demisi Andrejem Babišem. Kabinet by měli nadále vést zejména odborníci.

  Babiš s Filipem a Okamurou lupa
  Babiš je nechce, ale nikdo jiný s ním nemluví... | Archiv

  Tomio Okamura je zřejmě nejnadšenější vyjednavač. Sám o sobě říká, že je profesionální politik, proto vyjednává a na rozdíl od většiny parlamentních stran se snaží najít rozumné východisko z patové situace. Nyní se zdá, že ANO a SPD našli společnou řeč.  

  Okamura se již spřátelil s prezidentem, teď chce kamarádit i s premiérem
   

  Strany se dohodly na expertech, kteří během příštího týdne připraví písemné znění dohody o prosazování priorit SPD budoucí vládou. Expertní týmy hnutí ANO a SPD rozpracují tři desítky priorit, které chce SPD prosadit přes současnou vládu Andreje Babiše. Nejprve bude Okamura jednat s bývalou ministryní spravedlnosti ANO Helenou Válkovou o návrzích zákonů, které SPD poslalo do Sněmovny. Týkají se přímé volby a odvolatelnosti politiků a zákazu nenávistných ideologií. SPD požádalo také o pomoc při prosazení přímé hmotné odpovědnosti hejtmanů a ministrů.

   

  Cítíme velkou ochotu prosazovat program SPD,“ řekl Okamura s tím, že nezaznamenal žádné zásadní rozpory. „Když se podívám na všech 34 programových bodů, vyplynulo z jednání s ANO, že jsou ochotni nám pomoci prosadit je v poslanecké sněmovně a naplnit volební program SPD výměnou za podporu nějaké konstelaci vlády,“ uvedl. Andrej Babiš přitom zopakoval, že hnutí ANO nechce vytvořit koalici s SPD a nechce se spoléhat ani na toleranci své vlády od Okamurova uskupení.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...