Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  OKAMURA NEPOLEVUJE

  ANO bude více spolupracovat s SPD

  08.02.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Expertní týmy hnutí ANO a SPD příští týden rozpracují tři desítky priorit, které chce SPD prosadit přes vládu skládanou premiérem v demisi Andrejem Babišem. Kabinet by měli nadále vést zejména odborníci.

  Babiš s Filipem a Okamurou lupa
  Babiš je nechce, ale nikdo jiný s ním nemluví... | Archiv

  Tomio Okamura je zřejmě nejnadšenější vyjednavač. Sám o sobě říká, že je profesionální politik, proto vyjednává a na rozdíl od většiny parlamentních stran se snaží najít rozumné východisko z patové situace. Nyní se zdá, že ANO a SPD našli společnou řeč.  

  Okamura se již spřátelil s prezidentem, teď chce kamarádit i s premiérem
   

  Strany se dohodly na expertech, kteří během příštího týdne připraví písemné znění dohody o prosazování priorit SPD budoucí vládou. Expertní týmy hnutí ANO a SPD rozpracují tři desítky priorit, které chce SPD prosadit přes současnou vládu Andreje Babiše. Nejprve bude Okamura jednat s bývalou ministryní spravedlnosti ANO Helenou Válkovou o návrzích zákonů, které SPD poslalo do Sněmovny. Týkají se přímé volby a odvolatelnosti politiků a zákazu nenávistných ideologií. SPD požádalo také o pomoc při prosazení přímé hmotné odpovědnosti hejtmanů a ministrů.

   

  Cítíme velkou ochotu prosazovat program SPD,“ řekl Okamura s tím, že nezaznamenal žádné zásadní rozpory. „Když se podívám na všech 34 programových bodů, vyplynulo z jednání s ANO, že jsou ochotni nám pomoci prosadit je v poslanecké sněmovně a naplnit volební program SPD výměnou za podporu nějaké konstelaci vlády,“ uvedl. Andrej Babiš přitom zopakoval, že hnutí ANO nechce vytvořit koalici s SPD a nechce se spoléhat ani na toleranci své vlády od Okamurova uskupení.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...