Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  SPD ČELÍ KRITICE

  Okamurova hlava leží na špalku!

  07.02.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Vlnu nesouhlasu a rozhořčení vyvolala slova některých členů SPD o "neexistenci koncentračního tábora v Letech u Písku". Někteří politici podali trestní oznámení a další chtějí, aby Tomio Okamura nebyl místopředsedou Sněmovny. On sám nařčení považuje za kampaň proti SPD.

  Okamura lupa
  Tomio Okamura nedávno pozval do Prahy evropské nacionalisty | Česká televize

  O odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z pozice místopředsedy Sněmovny chce jednat zejména KDU-ČSL. "Chceme získat 40 poslaneckých podpisů pro zařazení příslušného bodu na program nejbližší schůze Sněmovny, která začne 27. února, protože nám vadí výroky Okamury o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku, které zpochybňují holokaust," sdělil místopředseda lidovců Jan Bartošek.  

  Okamura zásadně nesouhlasí
   

  "V praxi se ukazuje, že zlo vítězilo vždy, když slušní lidé mlčeli. A my jsme se rozhodli, že nebudeme mlčet k výrokům zástupců SPD," řekl Bartošek. "Jsme přesvědčeni, že není možné, aby v tak vysoké ústavní pozici byl člověk, který říká, že v Letech nebyl koncentrační tábor, že tam lidi neumírali, že nebyli mučeni," uvedl k návrhu na odvolání Okamury. KDU-ČSL chce oslovit poslance ze všech ostatních klubů, aby návrh podpořili. "Předpokládám, že ta věc je natolik zásadní, že se k ní připojí další poslanci. Není možné zpochybňovat holokaust," vysvětlil. "Je pro nás důležité, aby ve vysokých ústavních funkcích byli lidé, kteří ctí svobodu, lidská práva, demokracii a nepřekrucují historická fakta," dodal.

   

  "Hnutí SPD naprosto nezpochybňuje objektivní historická fakta o utrpení lidí, které prodělali v pracovním a sběrném táboře Lety v době druhé světové války. Plánovité vyvraždění Židů, Slovanů a tehdy takzvaného cikánského obyvatelstva bylo součástí zločinných plánů nacistů na takzvané konečné řešení rasové otázky. Jde o nezpochybnitelný fakt," zdůraznil Tomio Okamura. Hnutí SPD má v případě tábora v Letech výhrady ke způsobu řešení piety tohoto místa. "Odmítáme utajovaný způsob jednání o odkoupení farmy, která z části leží na bývalém území tábora a považujeme postup v této věci za riziko ve vztahu k výdajům státu a celkovému majetkovému vypořádání místa," upřesnil. "V médiích probíhá intenzivní kampaň proti SPD. Cílem je dostat SPD na politický okraj a zabránit přímé i nepřímé účasti SPD na sestavování vlády," domnívá se Okamura, který se nyní hodlá bránit právní cestou a podat trestní oznámení.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: SPD, Tomio Okamura
  Komentáře ke článku
  loading...