Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SPD ČELÍ KRITICE

  Okamurova hlava leží na špalku!

  07.02.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Vlnu nesouhlasu a rozhořčení vyvolala slova některých členů SPD o "neexistenci koncentračního tábora v Letech u Písku". Někteří politici podali trestní oznámení a další chtějí, aby Tomio Okamura nebyl místopředsedou Sněmovny. On sám nařčení považuje za kampaň proti SPD.

  Okamura lupa
  Tomio Okamura nedávno pozval do Prahy evropské nacionalisty | Česká televize

  O odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z pozice místopředsedy Sněmovny chce jednat zejména KDU-ČSL. "Chceme získat 40 poslaneckých podpisů pro zařazení příslušného bodu na program nejbližší schůze Sněmovny, která začne 27. února, protože nám vadí výroky Okamury o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku, které zpochybňují holokaust," sdělil místopředseda lidovců Jan Bartošek.  

  Okamura zásadně nesouhlasí
   

  "V praxi se ukazuje, že zlo vítězilo vždy, když slušní lidé mlčeli. A my jsme se rozhodli, že nebudeme mlčet k výrokům zástupců SPD," řekl Bartošek. "Jsme přesvědčeni, že není možné, aby v tak vysoké ústavní pozici byl člověk, který říká, že v Letech nebyl koncentrační tábor, že tam lidi neumírali, že nebyli mučeni," uvedl k návrhu na odvolání Okamury. KDU-ČSL chce oslovit poslance ze všech ostatních klubů, aby návrh podpořili. "Předpokládám, že ta věc je natolik zásadní, že se k ní připojí další poslanci. Není možné zpochybňovat holokaust," vysvětlil. "Je pro nás důležité, aby ve vysokých ústavních funkcích byli lidé, kteří ctí svobodu, lidská práva, demokracii a nepřekrucují historická fakta," dodal.

   

  "Hnutí SPD naprosto nezpochybňuje objektivní historická fakta o utrpení lidí, které prodělali v pracovním a sběrném táboře Lety v době druhé světové války. Plánovité vyvraždění Židů, Slovanů a tehdy takzvaného cikánského obyvatelstva bylo součástí zločinných plánů nacistů na takzvané konečné řešení rasové otázky. Jde o nezpochybnitelný fakt," zdůraznil Tomio Okamura. Hnutí SPD má v případě tábora v Letech výhrady ke způsobu řešení piety tohoto místa. "Odmítáme utajovaný způsob jednání o odkoupení farmy, která z části leží na bývalém území tábora a považujeme postup v této věci za riziko ve vztahu k výdajům státu a celkovému majetkovému vypořádání místa," upřesnil. "V médiích probíhá intenzivní kampaň proti SPD. Cílem je dostat SPD na politický okraj a zabránit přímé i nepřímé účasti SPD na sestavování vlády," domnívá se Okamura, který se nyní hodlá bránit právní cestou a podat trestní oznámení.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: SPD, Tomio Okamura
  Komentáře ke článku
  loading...