Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ

  Zdechovský: Kampaň #metoo začala být honem na čarodějnice!

  06.02.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Současná hashtagová kampaň #metoo ovládla svět a rozhodl se na ni reagovat i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Souhlasí prý s tím, že sexuální obtěžování či znásilnění je naprosto nepřijatelná věc a takové jednání nemůže být za žádných okolností tolerováno. Ale všeho moc vždy škodí.

  Zdechovský lupa
  Tomáš Zdechvský se obává, že z kampaně #metoo se stává hon na čarodějnice | Archiv T. Zdechovského

  Hashtagová kampaň #metoo podle Zdechovského dokazuje platnost známého bonmotu, který říká, že cesta do pekla je dlážděná dobrými skutky. „Jsem proti tomu, aby se z této dobře zamýšlené kampaně stal hon na čarodějnice. Neoplácejme nespravedlnost dějící se obtěžovaným stejnou měrou nespravedlivým neoprávněným obviněním,“ podotkl europoslanec.

   

  Doslova ho údajně zamrazilo při čtení Twiterru sloupkařky časopisu Teen Vouge Emily Lindin, která psala „Ve skutečnosti mě vůbec neznepokojuje, že nevinní muži ztratí svou práci díky falešným obviněním ze sexuálního útoku/obtěžování.“ „Jak uvádí v dalších příspěvcích, dovolím si parafrázovat, pokud je to cena za odstranění patriarchátu, tak je to cena, kterou jsem ochotna zaplatit. Takovéto názory zcela odsuzuji, neboť povedou pouze k šíření atmosféry strachu a praktikám připomínající jakobínské běsnění. Nepřeji si, aby lidé přicházeli o svou práci a byli lynčováni jen na základě neprokázaného a nepodloženého obvinění,“ konstatoval Zdechovský.  

  Lynčování nevinných osob může mít za následek stejně tak fatální dopady na lidskou psychiku jako samotné zneužívání, varuje Tomáš Zdechovský.
    

  Lidovecký europoslanec vnímá kampaň #metoo jako dobrý prostředek k otevření diskuze velmi citlivého problému. „Jako otec dvou dcer si přeji, aby se v budoucnu i mé dcery cítily v pracovním prostředí bezpečně a nebály se v případě napadení bránit. Ale chtěl bych varovat před zneužíváním tohoto prostředku k veřejnému lynčování nevinných osob, které může mít za následek stejně tak fatální dopady na lidskou psychiku jako samotné zneužívání,“ podotkl Zdechovský.

   

  Příkladem nepodloženého hromadného obvinění může být tabulka „Shitty media men“ vytvořená americkou aktivistkou. Ženy zde mohly udávat jména osob, které se údajně dopustily prohřešků spojených se sexuálním zneužíváním, a to bez jakéhokoliv důkazu. Bohužel i takto neprověřená a nepodložená udání měla za následek zničení kariéry několika osob, poznamenal Zdechovský. Následky takovýchto obvinění mohou být ovšem ještě fatálnější. V reakci na podobné nařčení spáchal americký zákonodárce ve státě Kenctucky Dan Johnson sebevraždu.

   

  Excesů nebyla ušetřena ani Evropa. „Jeden z těchto případů mám bohužel i ve svém okolí. Obětí se stal ředitel jedné z významných agentur, který nyní čelí obviněním ze strany dvou svých zaměstnankyň z údajného sexuálního obtěžování. Asi bych se na vše díval jinak, pokud by tato obvinění nepřišla v reakci na jeho rozhodnutí neprodloužit ženám pracovní smlouvy z důvodu jejich špatných pracovních výsledků. A teď se můžeme jen dohadovat, jak to bylo,“ řekl Zdechovský.

   

  Přesto si prý myslí, že v Evropě existuje přeci jen o něco rozumnější pohled na vztahy mezi ženami a muži než na druhé straně Atlantiku. Ukázal to třeba manifest stovky francouzských umělkyň, které se jasně postavily mj. i proti tomu, aby kampaň #metoo končila lynčem nevinných. Signatářky manifestu zdůrazňují, že znásilnění je samozřejmě zločin. Zároveň ale jedním dechem dodávají, že „neodbytné nebo nemotorné flirtování není zločin a ani galantnost není agresí mužského šovinismu.“ „Nepodepsal bych se pod vše, co jinak pokrokářsky smýšlející ženy napsaly, ale tleskám tomu, že se i u samotných žen našla iniciativa pojmenovat věci tak, jak jsou. Ve své kritice excesů této kampaně se trefily do černého. Právě tato rozumná reakce francouzských žen je jedním z důvodů, proč jsem rád za to, že jsem Evropanem,“ dodal europoslanec.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...