Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NA ROZTRHÁNÍ

  Hilšer chce do senátu a je o něj rvačka

  06.02.2018 04:04 / politika google+ twitter facebook

  Klid ani po prezidentských volbách nemá neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer. Jednačtyřicetiletý lékař chce usednout v senátorské lavici za Prahu. Jaký obvod to bude, zatím neví. Podporovat ho chce hned několik pravicových uskupení.

  Hilšer lupa
  Mladému lékaři zřejmě zachutnala politika | Archiv

  Neuspěl v boji o Hrad, na podzim to ale zkusí do senátu. Marek Hilšer, který při kandidatuře na post prezidenta České republiky zaujal pátou příčku a získal 8,8 procenta hlasů, nechce podporu svých voličů jen tak zahodit. Senátorské křeslo plánuje získat v Praze. Ve kterém obvodu to bude, ale zatím nezpecifikoval. 

  Budeme rádi, když bude kandidovat za nás, případně budeme rádi jako TOP 09 součástí jeho širší podpory dalších stran
   

  Mladý lékař je podle svých slov po prohrané bitvě o prezidentský úřad na roztrhání. "Naivně jsem si myslel, že po skončení prezidentských voleb bude klid. Jenže místo toho mě kontaktují lidé z několika politických stran a já si musím ujasnit, jakým způsobem věci ohledně kandidatury do Senátu udělám," řekl pro Hospodářské noviny Hilšer.

   

  Koketují s ním především představitelé TOP 09, byl viděn s poslanci za ODS a pokukují po něm také Lidovci a STAN. "Potkal jsem se s Markem Hilšerem několikrát. Potvrdil jsem mu, že budeme rádi, když bude kandidovat za nás, případně budeme rádi jako TOP 09 součástí jeho širší podpory dalších stran, pokud nám budou blízké," prozradil také pro Hospodářské noviny předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

   

  V každém případě čeká jednačtyřicetiletého lékaře bouřlivý předvolební podzim. A podle komentátorů může doslova prošlapat cestičku dalším podobným kandidátům, které podpoří hned několik menších stran najednou.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...