Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SOLIDARITA

  Politici mají přátele mezi bezdomovci!

  05.02.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Již páté rozdávání pirátského guláše proběhlo před Hlavním nádražím v Praze. Za hodinu a půl rozdalo 11 dobrovolníků přes 200 porcí guláše, a to nejenom bezdomovcům, ale každému, kdo stál o setkání nebo debatu s Piráty.

  Mikuláš Ferjenčík. lupa
  Poslanec Ferjenčík obětoval pro bezdomovce svůj plat | Archiv

  Piráti připravili pátý nedělní guláš. Akci sponzoroval z platu zastupitele pražského magistrátu současný poslanec Mikuláš Ferjenčík: „V listopadu nám pražské zastupitelstvo zamítlo, abychom vrátili odměny za výkon funkce zastupitele. Na nedělních akcích tak přímo lidem vracím to, o čem by jinak rozhodoval úřad," vysvětlil.  

  Tradičně dorazil předseda Pirátů Ivan Bartoš s manželkou Lydií
   

  Organizátor Martin Arden, evangelický kněz a člen Pirátů z Prahy 1, říká, že o podobné akci uvažují i Piráti v dalších městských částech. O nedělní guláš totiž znatelně roste zájem a krom pomoci bezdomovcům se postupně stal i setkáváním Pirátů z různých částí Prahy a okolí: „Guláš pro pražské bezdomovce vnikl spontánně mezi členy Pirátů na Praze 1. Na Hlavním nádraží se v charitativní distribuci jídla střídají křesťanská společenství ve všední den, ale ne o víkendech. Dnes jsme rozdali přes 200 porcí masového i veganského guláše. To je zhruba čtyřnásob ek toho, s čím jsme začínali v listopadu. Krom toho nabízíme teplý čaj.“

   

  Nedělní odpoledne pravidelně doprovází pohodová nálada a živá hudební produkce spoluorganizátora Pavla Nazarského, Ivana Bartoše a každého, kdo má chuť se zapojit. Organizátoři chtějí pořádat akci pravidelně dvakrát v měsíci. Na stejném místě budou Piráti opět za 14 dní.

  mak | bleskove.cz

  Témata: PIRÁTI
  Komentáře ke článku
  loading...