Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  SOLIDARITA

  Politici mají přátele mezi bezdomovci!

  05.02.2018 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Již páté rozdávání pirátského guláše proběhlo před Hlavním nádražím v Praze. Za hodinu a půl rozdalo 11 dobrovolníků přes 200 porcí guláše, a to nejenom bezdomovcům, ale každému, kdo stál o setkání nebo debatu s Piráty.

  Mikuláš Ferjenčík. lupa
  Poslanec Ferjenčík obětoval pro bezdomovce svůj plat | Archiv

  Piráti připravili pátý nedělní guláš. Akci sponzoroval z platu zastupitele pražského magistrátu současný poslanec Mikuláš Ferjenčík: „V listopadu nám pražské zastupitelstvo zamítlo, abychom vrátili odměny za výkon funkce zastupitele. Na nedělních akcích tak přímo lidem vracím to, o čem by jinak rozhodoval úřad," vysvětlil.  

  Tradičně dorazil předseda Pirátů Ivan Bartoš s manželkou Lydií
   

  Organizátor Martin Arden, evangelický kněz a člen Pirátů z Prahy 1, říká, že o podobné akci uvažují i Piráti v dalších městských částech. O nedělní guláš totiž znatelně roste zájem a krom pomoci bezdomovcům se postupně stal i setkáváním Pirátů z různých částí Prahy a okolí: „Guláš pro pražské bezdomovce vnikl spontánně mezi členy Pirátů na Praze 1. Na Hlavním nádraží se v charitativní distribuci jídla střídají křesťanská společenství ve všední den, ale ne o víkendech. Dnes jsme rozdali přes 200 porcí masového i veganského guláše. To je zhruba čtyřnásob ek toho, s čím jsme začínali v listopadu. Krom toho nabízíme teplý čaj.“

   

  Nedělní odpoledne pravidelně doprovází pohodová nálada a živá hudební produkce spoluorganizátora Pavla Nazarského, Ivana Bartoše a každého, kdo má chuť se zapojit. Organizátoři chtějí pořádat akci pravidelně dvakrát v měsíci. Na stejném místě budou Piráti opět za 14 dní.

  mak | bleskove.cz

  Témata: PIRÁTI
  Komentáře ke článku
  loading...