Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZAHRANIČNÍ MÉDIA

  Babiš se prohlásil v Bruselu za posledního obhájce Evropské unie v Česku

  31.01.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš se podle bruselského serveru Politico staví do role posledního ochránce České republiky před protievropskou radikalizací. Český premiér v demisi rozhovor serveru poskytl během své návštěvy Bruselu. Jako své spojence považuje Babiš například francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nebo rakouského kancléře Sebastiana Kurze.

  Babiš lupa
  Andrej Babiš se staví do role zachránce Česka před radikalizací. | Archiv

  Jsem proevropský politik, tvrdí Andrej Babiš. Zároveň také uvádí, že euroskepticismus v Česku poroste, pokud Evropská unie nevezme na zřetel odpor Prahy k některým jejím krokům, především k  migračním kvótám. 

  Evropa pořád na něco čeká
   

  V každém případě se prý Andrej Babiš považuje podle svých slov za obhájce Evropské unie v České republice. Sám sebe v rozhovoru označuje za nejlepší a možná i poslední šanci jak zabránit protievropské radikalizaci v ČR. „V Česku máme některé extremistické strany, které by si přály Czexit,” upozornil s odkazem na stranu SPD Tomia Okamury Andrej Babiš.

   

  Vyzval zároveň, aby se EU snažila lépe pochopit situaci v ČR a také aby pracovala rychleji než doposud. „Evropa pořád na něco čeká – na nizozemské volby, pak francouzské volby, pak německé volby, pak německou koalici. Mezitím se Erdogan spřátelil s Putinem a pravděpodobně uzavřeli dohodu o Sýrii,“ poznamenal Babiš.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...