Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Je normální?

  Stropnický jde proti Čechům: Chce dražší létání na dovolenou!

  06.02.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Býval mladý, ambiciózní a relativně rozumný, ale postupem let se nový předseda Strany zelených Matěj Stropnický stal pro mnoho lidí kontroverzní a nyní tedy na sebe upoutal velkou pozornost. V rozhovoru pro server Echo24.cz se diví, že většina Čechů létá na dovolenou. Prý to není normální. Otázkou je, kdo je tady normální...?

  Stropnický Matěj lupa
  Matěj Stropnický má podle některých lidí diktátorské názory. | zeleni.cz

  Matěj Stropnický je buď demagog nebo fanatik. U otázek týkajících se životního prostředí z něj v rozhovoru padaly takové "perly", že se tomu nikdo nestačí divit. Životní prostředí je jistě třeba chránit, ale předseda Zelených má názory horší, než byly před rokem 89! 

   

  Na otázku, co říká letecké dopravě ohledně ekologie Stropnický odpověděl: "Lítá se moc, je to nepřiměřené. Osobně se snažím skoro nelítat. V ceně letenky prostě nejsou zahrnuty všechny dopady, které můj let má. Spalování leteckého benzinu musí být zdaněno mnohem víc," tvrdí politik, syn ministra obrany Martina Stropnického.  

  Předseda Strany zelených Matěj Stropnický považuje za nenormální, že 80 procent Čechů létá na dovolenou!
   

   

  A nečekaná odpověď následovala i na otázku, zda mu nevadí, že stará auta, která nemají katalizátory či nejsou tak ekologicky dokonalá, brázdí české okresky, ale leteckou dovolenou třeba do Egypta by lidem nejraději zakázal. Přitom leteckou dopravu si může díky příznivým cenám dovolit čím dál více lidí. "V téhle věci je potřeba být spravedlivý. Vyšší náklady u létání objektivně jsou a tím pádem je potřeba je započíst. Není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou."

   

  To vzbudilo u lidí z politické branže a hlavně veřejnosti pobouření, posměšky a vášnivé reakce. "Hoďte na něj deku, je to vymatlanej floutek," rozčiloval se jeden z čtenářů. Například lidé na sociálních sítích označili Stropnického za diktátora, zoufalce, idiota, magora a někteří neváhali jít pro ostřejší slovo ještě dál. Byli i tací, kteří navrhovali psychiatrické odborné vyšetření.

   

  Pravdou je, že Stropnický mladší ukázal ještě tvrdší styl myšlení Strany zelených, než byl doposud, kdy se například před lety na Šumavě proti kácení stromů napadených kůrovcem někteří aktivisté k nim přivazovali a odmítali opustit těžební zóny. 

   

  ste | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...