Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ODS JDE TVRDĚ PROTI EET

  Piráti odmítají zrychlené projednání EET podle ODS

  24.01.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  ODS přišla s návrhem na zrušení EET ve zrychleném řízení. Piráti se však domnívají, že se jedná o příliš důležité a široké téma na to, aby bylo projednáno ve zkráceném řízení.

  EET kontrola lupa
  Prodejci jsou často kontrolováni | ČT

  Velkým tématem nejen mezi politickými kluby zůstává "Elektronická evidence tržeb". ODS přišla s návrhem na zrušení EET ve zrychleném řízení. Piráti se však domnívají, že se jedná o příliš důležité a široké téma na to, aby bylo projednáno ve zkráceném řízení.  

  Piráti chtějí vést komisi pro kontrolu GIBS
   

  „Ústavní soud ve svém nálezu konstatoval, že elektronická evidence tržeb je špatně připravená a musí se upravovat. To je dobrá zpráva pro desítky tisíc podnikatelů, na které tato povinnost ještě nepadla. Je však řada těch, kterým už EET otravuje život a také množství lidí, kteří ani nezačnou podnikat, protože náklady na zahájení podnikání jsou příliš vysoké. Proto trváme na tom, že je potřeba EET zrušit úplně,“ zdůraznila první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

   

  Když svůj záměr předložil tehdejší ministr financí Andrej Babiš, měli jsme celou řadu kritických připomínek, a to po celou dobu přípravy zákona. Všechny se ukázaly jako věcné a za pravdu nám dal i výrok Ústavního soudu," připomněl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Nyní přichází s návrhem na zrušení EET ODS. "Nemyslíme si, že by takto důležité téma mělo procházet zrychleně. Přistupujeme k tomu analyticky, chceme tvrdá data – znát výnosy a náklady," vysvětlil pirátský postoj. Ověřit si chtějí tvrzení Ministerstva financí ČR, že EET vyneslo 5 miliard korun. "Data zatím nemáme, ale snad je v rámci projednávání zákona dostaneme. Chceme, aby občané měli ze zavádění elektronických metod výhody. Je absurdní, že musí vlastník EET pokladny dávat daňový přehled, když ministerstvo už naprostou většinu informací má,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci předseda Pirátů Ivan Bartoš.

   

  Při svém posledním jednání také Poslanecký klub Pirátů nominoval na post předsedy Stálé komise pro kontrolu GIBS poslance Mikuláše Ferjenčíka. „Piráti chtějí, aby byla policie pod kontrolou veřejnosti. Jedná se o jeden z naších stěžejních programových bodů, a proto se chci o tento post ucházet. Již v minulosti jsme se zabývali například postupem policie v souvislosti s raziemi v growshopech nebo stále nedořešeným zásahem na festivalu CzechTek,“ řekl Ferjenčík.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...