Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  JEDNOZNAČNÝ NÁZOR

  Češi jsou podle Ondřeje Hejmy moudrý národ

  20.01.2018 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Hudebník a filozof Ondřej Hejma věří, že Češi si za Hlavu státu zvolí muže, který má dlouholeté politické zkušenosti.

  Ondřej Hejma lupa
  Ondřej Hejma fandil Zemanovi i Trumpovi | Showpix

  Výsledky voleb podle hudebníka a filozofa Ondřeje Hejmy poukázaly na to, že Češi jsou moudrý národ. „Dokazujeme to znovu a znovu i v parlamentních volbách. Konečně se začínáme chovat jako členové Evropské unie a podle toho volíme,“ řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.  

  Hejma při televizní debatě podporoval i Donalda Trumpa
   

  Podle Hejmy panovalo v České republice falešné přesvědčení, že Západ je mýtická oblast, kde vše vidí lépe a jsou mnohem dál než my. „Teď konečně lidé říkají, že jsou členové Evropské unie, a ptají se, proč mají čtvrtinové platy, pak je jasné, že vznikla volba Babiše, byznysmena, který to umí,“ uvedl.

   

  Velmi jasný názor má také na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Ten podle něj chce, abychom se v Evropě chovali hlavně pěkně a nekonfliktně. "Miloš Zeman má správnou politiku, je to neřízená střela, démon, i když jeho styl kolem, který lidé odsuzují, je děs, běs,“ řekl s nadšením. „Na jeho bonmoty jsme zvyklí a všichni je známe, ale slyší na problém migrace, která je zásadním problémem. On se mu věnuje,“ vyzdvihl.

   

  V rozhovoru, který citují také Parlamentní listy, ohodnotil také Jiřího Drahoše. „On je teď ten vlastně ideální průsvitný kontejner na protizemanovské hlasy. Snad ukáže, jestli kromě hlasů v kontejneru má ještě něco dalšího,“ řekl s tím, že Drahoš je klasický známkový typ, který se nikam netlačí, a i to bohužel Čechy evidentně bere. Podle Ondřeje Hejmy, který se dlouhodobě zabývá nejen hudbou, ale také právě politikou, by post prezidenta měl zastávat člověk, který již v politice nabral obrovské zkušenosti. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...