Pondělí 22. ledna 2018
svátek má Slavomír, zítra Zdeněk
  Divný krok!

  Amerika varuje ČR! Podepsali jste si smlouvu s teroristy! To je na Chocholouška!

  05.02.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Pokud jsme doteď byli jako země mimo zájem teroristů, pak teď jsme se stali magnetem. Americké velvyslanectví v Praze je v šoku z toho, že Česká republika nevydala Alího Fajáda a Chálida Marábího, podezřelé z terorismu do USA. Právě toho rozhodnutí může probudit teroristy a zločince a můžeme tak očekávat útoky.

  Fajád lupa
  Alí Fajád nebude do USA vydán! | archiv ČT

  Zatímco všichni mají strach, známý „bivoj“ Sobotka, jak premiérovi už z legrace mnozí říkají, hrdě hlásí, že vlastně o nic nejde, a že tento krok je v souladu s českými zákony. To jistě je, ale není rozhodně v souladu se zdravým rozumem.

   

  „Pro takový krok není žádná omluva. Vážně tím utrpěla spolupráce orgánů činných v trestním řízení obou zemí a jen to povzbudí teroristické skupiny po celém světě,“ uvedlo velvyslanectví USA!

   

  Český premiér Sobotka však reagoval tak, že český ministr spravedlnosti Robert Pelikán postupoval v případě Fajáda v souladu se zákony. „Naši partneři by to měli respektovat,“ podotkl předseda vlády.

   

  Pelikán zase své rozhodnutí označil za mezinárodně-politický krok. "Rozhodoval jem se na základě více věcí od zvážení povahy skutku a důkazů, až po určité informace zpravodajského rázu, které bohužel nemohu specifikovat,“ řekl ministr.  

  Nevydání Fajáda a Marábího do USA může podle zástupců amerického velvyslanectví znamenat ohrožení teroristy nejen pro Evropu!
   

   

  A o to by právě americká strana stála, aby jasně řekl, co ho k tomu vedlo, že ohrozil jak svou zemi, tak i další, nejen v Evropě.

   

  Mezi takové informace patří i skutečnost, že v Libanonu byla propuštěna zadržovaná skupina Čechů, která se ve čtvrtek vrátila zpět do vlasti. Verzi o výměně Čechů za Fajáda naznačil už ministr obrany Martin Stropnický.

   

  „Pět lidí se sem vrátí v pořádku, pokud Fajád nebude vydán do USA,“ řekl pro Hospodářské noviny. A to bylo už dávno jasné, že vydání Čechů bude obchodem ve stylu „něco za něco“. Tak se zřejmě i stalo.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...