Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Divný krok!

  Amerika varuje ČR! Podepsali jste si smlouvu s teroristy! To je na Chocholouška!

  05.02.2016 06:00 / politika google+ twitter facebook

  Pokud jsme doteď byli jako země mimo zájem teroristů, pak teď jsme se stali magnetem. Americké velvyslanectví v Praze je v šoku z toho, že Česká republika nevydala Alího Fajáda a Chálida Marábího, podezřelé z terorismu do USA. Právě toho rozhodnutí může probudit teroristy a zločince a můžeme tak očekávat útoky.

  Fajád lupa
  Alí Fajád nebude do USA vydán! | archiv ČT

  Zatímco všichni mají strach, známý „bivoj“ Sobotka, jak premiérovi už z legrace mnozí říkají, hrdě hlásí, že vlastně o nic nejde, a že tento krok je v souladu s českými zákony. To jistě je, ale není rozhodně v souladu se zdravým rozumem.

   

  „Pro takový krok není žádná omluva. Vážně tím utrpěla spolupráce orgánů činných v trestním řízení obou zemí a jen to povzbudí teroristické skupiny po celém světě,“ uvedlo velvyslanectví USA!

   

  Český premiér Sobotka však reagoval tak, že český ministr spravedlnosti Robert Pelikán postupoval v případě Fajáda v souladu se zákony. „Naši partneři by to měli respektovat,“ podotkl předseda vlády.

   

  Pelikán zase své rozhodnutí označil za mezinárodně-politický krok. "Rozhodoval jem se na základě více věcí od zvážení povahy skutku a důkazů, až po určité informace zpravodajského rázu, které bohužel nemohu specifikovat,“ řekl ministr.  

  Nevydání Fajáda a Marábího do USA může podle zástupců amerického velvyslanectví znamenat ohrožení teroristy nejen pro Evropu!
   

   

  A o to by právě americká strana stála, aby jasně řekl, co ho k tomu vedlo, že ohrozil jak svou zemi, tak i další, nejen v Evropě.

   

  Mezi takové informace patří i skutečnost, že v Libanonu byla propuštěna zadržovaná skupina Čechů, která se ve čtvrtek vrátila zpět do vlasti. Verzi o výměně Čechů za Fajáda naznačil už ministr obrany Martin Stropnický.

   

  „Pět lidí se sem vrátí v pořádku, pokud Fajád nebude vydán do USA,“ řekl pro Hospodářské noviny. A to bylo už dávno jasné, že vydání Čechů bude obchodem ve stylu „něco za něco“. Tak se zřejmě i stalo.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...