Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BABIŠ USTOUPIL

  Budeme mít jiného premiéra?

  19.01.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Andrej Babiš připustil, že by nemusel být v příští vládě premiérem. Pokud by se role ujal někdo jiný z hnutí ANO, některé parlamentní strany by rády tvořily vládní koalici.

  Babiš lupa
  Babiš už je z útoků na svou osobu velmi otrávený | Archiv

  Hnutí ANO vyhrálo volby, Andrej Babiš získal rekordní počet preferenčních hlasů. Přesto je situace ve Sněmovně složitá právě kvůli Andreji Babišovi, se kterým se opoziční politici nechtějí přátelit. Premiér proto zopakoval, že může svůj post předat někomu jinému. „Já jsem neměl sen být premiérem, ale je to k debatě… Není nikde zákon, že tam musím být,“ řekl pro Českou televizi.  

  ANO by opět mohlo tvořit vládu s ČSSD a KDU-ČSL
   

  Kdo by ho mohl nahradit zatím neuvedl. „Je otázka například vyjednávání našich zájmů v zahraničí, kdo by to jak uměl, kdo je jak jazykově vybaven a kdo je jak schopen vyjednávat a navazovat vztahy,“ naznačil obavy o schopnostech spolustraníků. Nevyloučil ale, že se uvažuje například o současném vicepremiérovi a ministrovi životního prostředí Richardu Brabcovi. „Já mu to říkám, ale on z toho má velký stres,“ poznamenal Babiš s tím, že rozhodnutí bude na hnutí ANO.

   

  Slevil i v dalších oblastech. „Jednáme s ČSSD, která se v médiích vyjádřila, že by uvažovala o vládě. A také s SPD ohledně programu, tam žádné debaty o účasti ve vládě nejsou,“ cituje Babiše web ČT24. Opět přitom zopakoval, že ANO nepůjde do vlády s SPD ani KSČM, jednat s nimi ale bude o podpoře programu. Kromě ČSSD chce oslovit také ODS a lidovce, kteří účast ve vládě za určitých podmínek nevyloučili.

   

  Se zbývajícími třemi sněmovnímu uskupeními Andrej Babiš jednat nechce. „S Piráty to je zbytečné, to je ztráta času. Oni se vyjadřují velice agresivně vůči nám. Oni jsou tady jen aby kritizovali, ale pracovat ve vládě nechtějí. A s ostatními je to stejné – myslím, že se STAN a TOP 09 by to byla ztráta času,“ vysvětlil.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...