Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DEMISE SE ODKLÁDÁ

  Prezident zatím demisi vlády nepřijme

  18.01.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman zatím demisi vlády nepřijme. Nemá čas, připravuje se na duel s Drahošem, oznámil Hrad. Opoziční strany se bouří.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Na přijímání demise vlády nemá Zeman čas | Showpix

  Avizované přijetí demise vlády na Hradě tento týden neplatí, podle Ovčáčka se nepodařilo najít v programu prezidenta volny čas. "Pan prezident se setká s panem premiérem a přijme demisi vlády. Termín není zatím stanoven a neplatí tak původní předpoklad do konce týdne," uvedl Jiří Ovčáček.  

  Fiala opět zuří
   

  Na otázku, jaký program Zemanovi v přijetí Babiše zabránil, Ovčáček uvedl, že se "pan prezident v Lánech pečlivě připravuje na názorové televizní duely s protikandidátem". Zároveň poznamenal, že přijetí demise proběhne v ústavně komfortní době. "Pouze se nepodařilo naplnit původní termínový předpoklad. Nic více za tím není třeba hledat," konstatoval.

   

  S tímto postupem důrazně nesouhlasí ODS. "Na rozdíl od jeho takzvané ne-kampaně je ústavní povinností prezidenta přijmout demisi vlády. Jsme republika a prezident se nemá chovat jako svéhlavý monarcha," komentoval Petr Fiala. Menšinová vláda Andreje Babiše bude mandát vykonávat do jmenování nového kabinetu. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...