Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ODLIŠNÝ NÁZOR

  Drahoš je nevolitelný, tvrdí zklamaní voliči

  15.01.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Někteří umělci oznámkovali Zemana i Drahoše stejně - jsou oba nevolitelní. Proti sobě stojí "arogantní populista a nevýrazný ňouma"... Mezi lidmi panuje nejistota - kdo je vlastně lepší?

  Větvička lupa
  Spisovatel Větvička vnímá Drahoše jako \\ | Facebook

  Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je pro mnohé voliče málo výrazný a velmi nejistý. Kritizují ho nejen někteří politici včetně celé SPD, ale také mnozí umělci. „Potřebujeme prezidenta, který v případě, že projde takzvaný Sociální pilíř fiskálního paktu a takzvaný Dublin IV, kterým já říkám Mnichov II, bude schopen pevně stát za vyjednáváním o vystoupení ze Schengenu, vyjednáním vnitřního pohybu ve Visegrádské čtyřce a uzavření hranic s Merkelandem, případně Rakouskem,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel, cestovatel a bloger Ladislav Větvička. „Máte pocit, že něco takového by mohl dělat nějaký slušný ňouma?“ zeptal se.  

  Zeman v debatě roznese Drahoše na kopytech
   

  Zatímco fanoušci Miloše Zemana mají jasno, jeho oponenti váhají. Velké procento voličů totiž na Hradě nechce ani Zemana, ani Drahoše. "Jeho snahou je hlavně nic nezkazit," domnívá se Větvička. "Produkt Drahoš je jen marketingová, nafouknutá bublina. Dokonce podepsal takzvaný Dopis vědců, tedy Zvací dopis v roce 2015," připomněl prohlášení, ve kterém Drahoš podepsal i tvrzení: „…o imigrantech, lidských bytostech se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali…“.

   

  Politologové se obávají, že Jiří Drahoš neobstojí v konfrontačních debatách. "Miloš Zeman je výrazně suverénější a své názory umí prezentovat, zatímco Jiří Drahoš je z kamer velmi nervozní a nejistý," upozornil Michal Běták. Vzájemné duely tak podle něj určitě vyhraje současný prezident. "Je tu velké procento voličů, kteří by chtěli Zemana vyměnit za někoho lepšího, ale Drahoš pro ně není dost dobrou alternativou, proto možná ani nepůjdou k volbám," naznačil pravděpodobný vývoj. "Společný duel kandidátů by měly přímým přenosem ve čtvrtek 25. ledna od 20 hodin vysílat programy ČT1 a ČT24,“ uvedla mluvčí ČT Karolina Blinková.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...