Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BABIŠ RADÍ ZEMANOVI

  Babiše šokuje, kolik lidí volilo Topolánka. A přitvrdil vůči Zemanovi!

  14.01.2018 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Premiér Andrej Babiš doporučil prezidentovi Miloši Zemanovi, aby před druhým kolem voleb jasně deklaroval, že nechce orientaci země na východ a že do Ruska a Číny jezdí jen proto, aby podpořil české podnikatele. Zdůraznil přitom, že zahraniční politika je v kompetenci vlády. Zeman by se měl podle Babiše také distancovat od některých svých spolupracovníků.

  babiš lupa
  Prezident by se měl distancovat od některých spolupracovníků | Archiv

  Premiér Andrej Babiš v prezidentské volbě opět podpoří současného prezidenta Miloše Zemana. Doporučil mu ale některé kroky. „I když pan prezident říkal, že nerozumím zahraniční politice, tak bych si dovolil z pozice nezkušeného politika mu poradit, že pokud chce uspět v druhém kole, tak by měl jasně deklarovat, že nechce naši zemi orientovat na východ, což mu neustále někdo vyčítá. Že nechce orientovat naši zemi na Rusko a Čínu a že to dělá jenom pro naše firmy, které tam chtějí dělat byznys,“ řekl premiér. Připomněl také, že zahraniční politika je v gesci vlády a on jako premiér je proevropsky orientovaný.  

  Zemana nebude volit celé hnutí ANO
   

  Současně premiér doporučil Zemanovi, aby se před druhým kolem zúčastnil alespoň dvou debat. „Rétoricky není v Česku nikdo, kdo dokáže mluvit hodinu bez papíru v češtině, angličtině a ruštině. Kdybych já mluvil jako prezident Zeman, tak mám (ve volbách) o deset procent víc,“ dodal.

  Později také doporučil Zemanovi zbavit se Mynáře a Nejedlého. „Pan prezident je loajální ke svým nejbližším spolupracovníkům možná až nekriticky,“ poznamenal premiér. „Na jeho místě bych udělal nějakou inventuru, co se v rámci jeho úřadu za pět let stalo, různé aféry, kontroverze. Dal bych k tomu své stanovisko a snažil se to lidem vysvětlit.“  Hradní mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že prezident je s vyjádřením premiéra seznámen. „V tuto chvíli ale nebudu reagovat,“ uvedl Ovčáček.

   

  Premiér se vyjádřil také k volebnímu výsledku Mirka Topolánka, který skončil šestý s přibližně čtyřmi procenty hlasů. „Trošku mě šokuje to, že nejzkorupovanější premiér v naší historii, který měl obrovskou kampaň, dostal asi 230.000 hlasů našich občanů. Bylo by dobré, aby si vzpomněli, co ten člověk má za sebou,“ komentoval volební výsledek. Potvrdil také, že jeho osobní podpora Zemanovi trvá, nemůže ale mluvit za celé ANO. Část politiků ANO předem oznámila, že s tímto Babišovým postojem nesouhlasí a že pro Zemana hlasovat nebudou. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...