Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BOJ O HRAD

  Zeman se v televizní debatě utká s Drahošem

  13.01.2018 18:01 / politika google+ twitter facebook

  Českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V prvním kole prezidentské volby získal Zeman 38,8 % hlasů, Drahoš 26,5 %. Historicky druhá přímá volba prezidenta tak půjde do druhého kola.

  Drahoš, Zeman lupa
  Drahoš se těší na souboj se Zemanem | nova

  První kolo prezidentské volby dopadlo dle očekávání. "Dopad na kurz koruny ani na akcie obchodované na pražské burze nebude veškerý žádný. Jak Zeman, tak Drahoš jsou z hlediska trhů poměrně dobře čitelní kandidáti, od nichž nelze očekávat žádná zásadní překvapení, jež by měla bezprostřední vliv na ekonomickou oblast nebo na oblast finančních trhů," komentoval výsledek hlavní ekonom Cyrrusu Lukáš Kovanda.  

  Zeman slíbil veřejnou diskuzi s protikandidátem
   

  Prezident Miloš Zeman po sečtení téměř všech hlasů slíbil, že s druhým postupujícím Jiřím Drahošem bude rád před druhým kolem prezidentské volby diskutovat. „Nikdy jsem se nebál jít do nejrůznějších diskuzí, ať to před pěti lety byla diskuze s Janem Fischerem nebo s Karlem Schwarzenbergem. Jsem stále mladý, plný sil a plný energie a diskuze mě těší,“ ubezpečil Zeman. Reagoval tak na prohlášení Drahoše, který řekl, že by se s ním rád v diskuzi utkal. „Rád jeho prosbě vyhovím,“ dodal.

   

  Na začátku tiskové konference poděkoval své ženě Ivaně za podporu. Dal jí květinu a políbil ji. Následně kritizoval Českou televizi, kterou označil za „televizi Václava Moravce“. „Měl jsem dojem, jakoby vítězem byl někdo jiný než já,“ podotkl k televiznímu vysílání. Následně také poděkoval svým voličům a vyzval je k podpoře i ve druhém kole.

   

  "Šance úřadujícího prezidenta Miloše Zemana a akademika Jiřího Drahoše jsou pro druhé kolo voleb hlavy státu vyrovnané, mírně navrch má Drahoš, byť Zeman první kolo podle dílčích výsledků vyhrál s dvouciferným náskokem," sdělil prezident bratislavského Institutu pro veřejné otázky Grigorij Mesežnikov.

   

  Zatímco Michal Horáček, Marek Hilšer i další osobnosti podpoří v druhém kole Jiřího Drahoše, bývalý prezident Václav Klaus fandí Zemanovi. Lidé, co pro současného prezidenta hlasovali, podle něj prokázali, že nechtějí poklonkovat cizím zájmům.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...