Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BOJ O HRAD

  Horáček má mocný finiš - ukázal, koho by si přivedl na Hrad

  13.01.2018 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Transparentnost je jednou z výsad prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Od začátku kampaně zveřejnil veškeré podstatné údaje, včetně toho, že v případě zvolení hlavou státu by do funkce kancléře prezidenta jmenoval Michala Bláhu, internetového podnikatele a autora služby Hlídač státu.

  Michal Bláha lupa
  Michal Bláha | Facebook

  Zatímco v současné době jsou prezident a jeho kancléř i mluvčí vnímáni spíše jako nepřístupní hradní páni, v budoucnu by mohlo být vše jinak. „Pokud budu zvolen prezidentem, bude mým kancléřem známý bojovník za transparentnost státní správy, podnikatel a specialista na IT Michal Bláha,“ sdělil Michal Horáček v televizní debatě. Současného kriticky vnímaného Vratislava Mynáře by tak mohl nahradit velmi otevřený a přístupný profesionál, který by byl stejně transparentní, jako přímo Michal Horáček. „Mnohokrát jsem řekl, že jaká byla má kampaň, takový by byl i výkon prezidentské funkce,“ připomněl Horáček. Bláha má podle něj velké zkušenosti s řízením firem a léta bojuje za vyšší transparentnost státní správy. Jeho služba Hlídač smluv získal v anketě Křišťálová lupa cenu za projekt roku.  

  Hrad by mohl být více otevřený pro veřejnost
   

  Hrad by tak byl v případě zvolení Horáčka výrazně otevřenější, než nyní. Přispěla by k tomu také Michaela Horáčková Hořejší. „Ráda bych, aby Hrad byl více přístupný a ne tak uzavřený pro veřejnost,“ uvedla Horáčkova manželka.

   

  Michala Horáčka za jeho otevřenost pochválila nejen Transparency International – psali jsme zde, ale také projekt Demagog.cz, který ověřuje výroky politiků. „V politických debatách pronesl nejvíce výroků Michal Horáček, u kterého zároveň analytici napočítali nejvíce pravdivých vět,“ uvádí zpráva Demagog.cz.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...