Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  EVROPSKÝ TREND

  Mladí politici se derou do vlád - úspěšně

  12.01.2018 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Do čela evropských států se stále více dostávají mladí politici. Pro mnohé jsou možná málo zkušení, pro jiné jsou nadějí na nezbytné změny. Touha po změnách nakonec usadila na trůn i amerického Donalda Trumpa.

  Hilšer lupa
  Hilšer si přeje, aby v české politice zavál svěží vítr | Archiv

  Mládí má zelenou a platí to nově i v politice. "Nespokojenost se stavem Evropské unie, laxnost přestárlých politiků i jejich propojení s mnoha kauzami přimělo voliče jít k volbám a vybírat nové tváře, které by mohly přinést svěží vítr," uvedl politolog Roman Štěpán. "Právě obavy z toho, že se nic nezmění, dostávají do vlád zcela nové osobnosti," dodal.  

  Piráti fandí Hilšerovi, ANO Zemanovi, lidovci Drahošovi...
   

  Zatímco před několika lety bylo nepředstavitelné, že by prezident byl čtyřicátník, nyní je to ve Francii respektovanou skutečností. Emmanuel Macron se narodil 21. prosince 1977. Úspěchy slaví také třicátník Sebastian Kurz v Rakousku. A mladí lidé se snaží spolupodílet na státní správě i v dalších zemích. 

   

  V České republice se tento trend projevuje také, třeba i úspěchem mladíka Dominika Feriho, nebo Pirátskou stranou, která mnohé překvapila precizní propracovaností povolebního vyjednávání i pragmatickou pracovitostí. Většina Pirátů plánuje dát svůj hlas dalšímu mladíkovi. "Po pečlivé úvaze budu v nadcházející volbě volit Marka Hilšera,“ uvedl Ivan Bartoš a stejný plán má i většina jeho kolegů.

   

  "Výrazné podpory členů strany Pirátů si vážím. Jejich strana vyrostla z občanské společnosti a své postavení si zasloužila dlouholetou prací,“ komentoval Marek Hilšer. V televizní debatě nejmladší kandidát na prezidenta zmínil mimo jiné i svůj názor na zahraniční politiku. "Rusko se kulturně-politicky vzdaluje od Evropy, proto je potřeba držet se Evropy. Ekonomické spolupráci s Čínou bych se ale zásadně nevyhýbal, ale jen vhodnou formou, aby z ní těžila celá země, nikoliv jen pár vybraných jedinců," zmínil mimo jiné. „Zaměřil bych se také na Indii a Latinskou Amerika – k té mám navíc osobní vztah, tančím argentinské tango a mluvím dobře španělsky,“ odlehčil debatu Hilšer. O jeho případném postupu do druhého kola prezidentské volby rozhodne především účast mladých voličů ve volbách.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...