Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘÍMÁ KONFRONTACE

  Horáček dostal Zemana v debatě k jednomu stolu

  11.01.2018 02:01 / politika google+ twitter facebook

  Zatímco Miloš Zeman se bojí konfrontací a do debat s protikandidáty na nového prezidenta proto nechodí, Michal Horáček jakožto jeho nejsilnější oponent strach nemá. Dokázal to v duelu těchto dvou kandidátů,, během kterého došlo na velmi ostrá slova. Mnohé se ale díky rozhovoru vzájemných rivalů vyjasnilo. Zřejmě i mnoha voličům…

  Michal Horáček. lupa
  Michal Horáček se diskuzí nebojí | Archiv

  Současný prezident Miloš Zeman se aktivně neúčastní předvolebních debat a podle svých slov dokonce ani nemá žádnou kampaň. Odpovědi na to, proč je Česko zaplaveno jeho billboardy, vytrvale zahrává do autu. Z jeho ne-kampaně si tak už  mnozí dělají legraci. „Urážíte soudnost lidí, když tvrdíte, že nevedete kampaň. Vždyť letáky, které chodí všem do schránek nebo billboardy, to vše stojí miliony korun,“ rozhořčeně zmiňuje kandidát Michal Horáček s tím, že soudnost lidí není malá a voliči by měli vědět, odkud peníze na Zemanovu kampaň pocházejí.  

  Horáček vtipně poukázal na to, že by voliči měli vidět kandidáty na prezidenta v akci
   

  V rozhovoru se v dalším tématu prezident Zeman diví, proč by zahraniční rozvědky měly chtít ovlivňovat naše volby pomocí kauzy Lithium. Právě tuto kauzu měly totiž údajně vyvolat ruské rozvědky. „Proč ruské? Proč ne třeba americké, izraelské nebo australské?,“ ptá se Zeman a Horáček opět pohotově odpovídá: „Já vám povím proč ruské. Protože nás o tom informovala Bezpečnostní informační služba, která je zásadním a důležitým zdrojem a která vytrvale upozorňuje, že ruská expozitura v České republice pořád roste,“ uvádí Horáček a diví se, jak to, že o tom prezident neví.

   

  Zcela rozdílný názor mají také protikandidáti na vládu Andreje Babiše. Zatímco Miloš Zeman Babiše podpoří i v druhém kole hlasování o důvěře, Horáček by mu druhou šanci nedával. „Vláda má spravovat zemi další čtyři roky a to je vážná věc. Babiš neměl dostat bianko šek na další pokus,“ tvrdí Horáček jednoznačně. „Babiš má dostat šanci na první pokus, ale pokud selže, tak sorry jako,“ říká Horáček s tím, že on sám by jako prezident jednal uvědoměleji. Takto by jakožto Hlava státu zamezil, aby se vláda opírala o komunisty a SPD. „Tomio Okamura je politický podnikatel v oboru komerčního nacionalismu. Proto říkám, že takovou vládu já bych nikdy nejmenoval,“ dodává rezolutně ve zdařile zpracovaném videu, které umístil na svůj facebookový profil a získal tím obdiv mnoha voličů. K videu, ve kterém zdánlivě živě debatuje s prezidentem Zemanem, připsal: „Prezident má chodit do debat a duelů s ostatními kandidáty sám a dobrovolně. Kvůli vám, voličům - máte na to právo. Když ale nejde Mohamed k Hoře, musí Hora k Mohamedovi. Tak jsem šel,“ napsal Michal Horáček.

   

  Vzájemnou ne-debatu uzavírá poklonou Slovensku. „Můžeme Slovákům závidět nejen Tatry, Dunaj, přírodu nebo lidové písničky, ale také prezidenta Andreje Kisku, který naslouchá lidem,“ zmiňuje. „Vracím se do politiky, protože vy, pane prezidente, jste zapomněl, co trápí zdravotní sestry, učitele, důchodce, přitom ti všichni zaslouží respekt, pozornost a hlas. Vím, co lidi trápí nejvíc. Chtějí mít oprávněný pocit bezpečí, vyšší životní úroveň a vědět, že platí férová pravidla pro všechny,“ uzavírá Horáček. Video umístil na svůj facebook - https://www.facebook.com/mhmamenavic/videos/1764471083585028/

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...