Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZEMAN PODPOŘIL BABIŠE

  Myslete především na voliče a ne na sebe, vyzval prezident politiky

  10.01.2018 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanci dnes hlasují o důvěře menšinové vládě Andreje Babiše. Kabinet pravděpodobně podpoří pouze poslanci hnutí ANO, zbylých osm parlamentních stran již avizovalo, že budou proti. Na jednání přišel také prezident.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Prezident s premiérem k sobě mají blízko | Showpix

  Prezident Miloš Zeman přišel do Sněmovny, aby přiměl politiky podpořit vládu Andreje Babiše. „Od starořímských dob platí presumpce neviny,“ připomněl Zeman. Požádal politiky, aby si nehráli na policisty, státní zástupce a na soudce. „Nechte pracovat orgány činné v trestním řízení,“ doporučil prezident.  

  Zemanovo vystoupení hodnotí politici jako předvolební kampaň
    

  Zeman mimo jiné vysvětloval poslancům, že nemohl opominout Babiše jako vítěze voleb při výběru předsedy vlády. Připomněl také případ současné eurokomisařky Věry Jourové, kterou chtěli policisté stíhat kvůli kauze Budišov, ale dostala nakonec od státu odškodnění za nezákonnou vazbu. Programové prohlášení vlády označil prezident za švédský stůl, kde si každý může vybrat co chce. „Přeji vám, abyste nikdy neztratili kontakt se svými voliči,“ řekl také poslancům. „Vím, že malostranské paláce jsou útulné, ale občané nejsou uvnitř, ale vně,“ dodal s tím, že při druhém pokusu bude po premiérovi chtít minimálně 101 podpisů.

   

  Právě na voliče přitom parlamentní strany myslí. Alespoň to tvrdí. "Nevyměníme náš program za koryta,“ sdělil předseda SPD Tomio Okamura. „Jediné, co od Andreje Babiše slyšíme, je to, abychom jednostranně podporovali jeho menšinovou vládu, aby mohl Andrej Babiš a jeho ministři za hnutí ANO rozdělovat veřejné miliardy jen pro své osobní a stranické zájmy,“ zdůraznil Okamura. Podle něj by podpora menšinové vlády ANO byla zrada na voličích SPD. Podobný postoj mají i ostatní parlamentní strany, hlasitě se proti ANO ozývají zejména Piráti a ODS.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...