Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ANO O SPOLUPRÁCI NESTOJÍ

  Babišova vláda nemá šanci - ANO chce panovat samo

  10.01.2018 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Dnešní hlasování o důvěře vládě bude zcela jistě provázet řada dlouhých proslovů. Na závěr ale vláda důvěru nezíská. Andreje Babiše už odmítli podpořit dokonce i komunisté a SPD.

  Babiš s Filipem a Okamurou lupa
  Původně se ANO spoléhalo na tichou podporu KSČM a SPD | Facebook

  Andreje Babiše dnes čekají horké chvíle. Předpokládá ostrou kritiku od všech poslanců. Spoléhat se nemůže ani na komunisty. "Výkonný výbor KSČM doporučil svým poslancům při středečním jednání o důvěře vládě Andreje Babiše hlasovat proti," uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip. Menšinový kabinet ANO by tak ve Sněmovně kromě vládního hnutí neměla podle dosavadních vyjádření podpořit žádná z ostatních osmi stran. Odmítavě se postavilo také SPD Tomio Okamury.  

  Babišovi menšinová vláda vyhovuje
   

  Babišovi tak nepomohla ani snaha dostat do programového prohlášení vlády různé požadavky všech parlamentních stran. V programovém prohlášení vláda počítá například se zákonem o všeobecném referendu, který patřil mezi jeden z požadavků KSČM pro toleranci vlády. "Přímou podporu vlády vylučují některé zásadní rozdíly, mimo jiné v bezpečnostní oblasti," upřesnil Filip.

   

  Šéf SPD Tomio Okamura má výhrady k personálnímu obsazení kabinetu i k některým programovým otázkám. Kritizuje také skutečnost, že ANO nenabídlo SPD účast ve vládě. Premiér přitom ví, že vláda  důvěru nedostane. "Za nás předpokládáme, že důvěru nezískáme," zopakoval. Na vině jsou podle něj představitelé dalších stran, kteří podle něj odmítli s ANO jednat. "I při eventuálním druhém pokusu o vládu budeme preferovat model menšinového kabinetu. Jednobarevná vláda je praktičtější než koaliční," zmínil Babiš a potvrdil tak domněnky politiků, kteří Andreje Babiše od počátku vyjednávání podezírají, že chce vládnout sám - psali jsme zde.

  mak | bleskove.cz

  Témata: ANO , Andrej Babiš
  Komentáře ke článku
  loading...