Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ANALÝZA ÚČTŮ KANDIDÁTŮ

  Horáček má nejpřehlednější kampaň

  08.01.2018 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Nejtransparentnější kampaň má podle hodnocení organizace Transparency International z devíti prezidentských kandidátů textař a podnikatel Michal Horáček. Nejméně průhledné je financování kampaně prezidenta Miloše Zemana.

  Michal Horáček s manželkou lupa
  Michal Horáček s manželkou | Facebook

  Protikorupční organizace na svém webu pochválila Michala Horáčka za transparentnost. Kritizuje naopak současného prezidenta. "Prezident Zeman reálně na otázku otevřenosti a transparentnosti zvysoka kašle," prohlásil ředitel organizace David Ondráčka. "Vlastně se nedozvíme o jeho sponzorech téměř nic," dodal.  

  Prezident Zeman reálně na otázku otevřenosti a transparentnosti zvysoka kašle
   

  Kampaň všech prezidentských kandidátů stála podle Ondráčky do konce loňského roku přes 60 milionů korun. "Odhadujeme, že do voleb se může utratit až 200 milionů," vyčíslil Ondráčka. Nejvyšší částkou si zatím podle přehledu transparentních účtů kandidátů přispěl Horáček, a to 27 miliony korun. "O financování své kampaně zveřejnil nejvíce informací, jako jediný z kandidátů uvedl průběžné vyúčtování nákladů, svůj tým i spolupracující subjekty," pochválil Horáčka koordinátor monitoringu kampaní Ondřej Cakl.

   

  Dalším kandidátům - Jiřímu Drahošovi, Pavlu Fischerovi, Marku Hilšerovi, Vratislavu Kulhánkovi a Jiřímu Hynkovi - vytkla Transparency International roztříštěnost nebo nepřehlednost zveřejněných informací. Mirek Topolánek a Petr Hannig nabídli spíše útržkovité informace. Ondráčka se pozastavil také nad sponzory některý kandidátů z řad podnikatelů a firem. "Zdaleka ne všechny položky na transparentních účtech jsou popsány tak, aby občan zjistil, na co kandidát peníze použil, řada plateb bude mít zpoždění, nejsou k dispozici žádné informace o transakcích placených hotovostně," stojí ve zveřejněné tiskové zprávě.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...