Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BÝVALÝ PREZIDENT MÁ JASNO

  Komu dá svůj hlas Václav Klaus?

  10.01.2018 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Mirek Topolánek může být podle Václava Klause dobrým kandidátem na prezidenta. Okomentoval i vztah mezi současným prezidentem a premiérem.

  Klaus lupa
  Klaus je zklamaný politikou ODS i ČSSD | Archiv

  Pouze dva z devíti prezidentských kandidátů jsou podle Václava Klause vhodní pro vedení státu. Ostatní se podle něj na tuto funkci nehodí. "Prezidentem by měl být kandidát, který je více Čech než Evropan a má politické zkušenosti," řekl v pořadu Partie televize Prima s tím, že tyto podmínky splňuje ze všech kandidátů pouze Miloš Zeman a Mirek Topolánek. „Má nějakou zkušenost, něco si v politice vydobyl, prošel celou řadou ostrých politických střetů a je člověkem, který může být v mých očích kandidátem na prezidenta,“ zmínil o Topolánkovi.  Do následujících prezidentských voleb Klaus už svého favorita má. Jeho jméno říci nechtěl, ale naznačil, že by to mohl být současný prezident. „Nejsem bořitel, jsem pro stabilitu a pokračování.“ Zeman navíc nedávno Klausovi pochleboval - psali jsme zde, tedy na oplátku by ho mohl Klaus podpořit.

  Mezi Zemanem a Babišem nepanuje kamarádšoft
   

  Exprezident Václav Klaus mimo jiné kritizoval Drahoše. „Od něj jsem nikdy neslyšel žádný jasný politický názor nebo názor na věci, které hýbou naší dobou,“ uvedl. Fakticky tímto výrokem pomáhal Miloši Zemanovi, svému spojenci z éry opoziční smlouvymezi ODS a ČSSD.

   

  Václav Klaus také uvedl, že chápe důvody, proč se prezident Zeman neúčastní debat a kampaně. "Současný prezident už má své vyhraněné názory. Je na ostatních uchazečích o Hrad, aby své názory prezentovali před voliči," vysvětlil svůj postoj. Komentoval také dobré vztahy mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. „Nemyslím, že jeho kroky jsou výrazem  mimořádného kamarádšoftu vůči Babišovi. Oni jsou nuceni politickou realitou, aby spolu komunikovali,“ sdělil v televizi Prima. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...