Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEC ANDREJE KISKY?

  Slovenský prezident může přijít o všecko!

  10.01.2018 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Kiska je pod palbou útoků. Vše začalo poté, co anonym naznačil, že si měl prezident Slovenské republiky krátit daně a zároveň využít svou firmu na vlastní prezidentskou kampaň. To byl ale pouze začátek dalších odhalení.

  Fico Kiska lupa
  Fico a Kiska se rozhodně v lásce nemají | Archiv

  O své možné kandidatuře na Hlavu státu současný slovenský prezident stále mlčí. A důvodů na to má zřejmě víc, než dost. Kroky, které v posledním období kdysi neposkvrněný prezident dělá, jsou opravdu šokující.  

  Prezidentova vyjádření budí nedůvěru
   

  Mazi ně patří také problémy, které se objevily díky anonymu. Na podzim 2017 rozeslal Yegor Trutnov do médií dokumenty z daňového úřadu i policejní usnesení, podle kterých vyšetřovali Kiškovu firmu finanční správa i policie. "Kiska se nedostatečně bránil a následně dokonce obvinil slovenského premiéra Roberta Fica, že ho chce zničit a že ministr vnitra měl zneužít NAKA na jeho diskreditaci," popsal web Fakt24.sk.

   

  Další potíže si slovenský prezident vykoledoval během novoročního ceremoniálu, kdy vyznamenal několik osobností. "Mezi vyznamenanými totiž byli i osobnosti, které vznik Slovenska otevřeně kritizovali," vysvětluje Fakt24.sk. I zde se proti prezidentovi postavil opět Fico. "Respektuji právo prezidenta udělovat státní vyznamenání. Již v minulosti jsem několikrát vznesl výhrady, když se prezident u příležitosti vzniku SR rozhodl vyznamenat i lidi, kteří byli otevřeně proti samostatnosti naší země. To, že tak učinil i u kulatého 25. výročí, považuji za necitlivé až neslušné. Spíš bych očekával, že pan prezident ocení lidi, kteří přispěli ke vzniku České republiky," řekl Fico. 

   

  Poslední kapkou do poháru politického boje proti Kiskovi bylo nedávné vyjádření Roberta Kaliňáka, ve kterém slovenské Hlavě státu vzkázal, že jí "pošle fakturu za pozvracené letadlo". Vládní speciál měl znečistit někdo během delegace v Mexiku. Prezident Kiska se k tomu tenkrát nevyjádřil zrovna ideálně. "Je lidsky ubohé vysmívat se lidem za to, pokud jim je v letadle nevolno. Již v Mexiku po cestě na letiště zachraňovala sanitka jednoho z členů delegace pro žaludeční problémy z jídla. Ne pracovníka Kanceláře prezidenta," řekl prezidentův mluvčí Roman Krpelan. Nejenže potvrdil, že se na palubě něco událo, stín podezření navíc vrhl na někoho, kdo byl součástí delegace.

   

  Andrej Kiska nyní stále ztrácí potřebné body. Pokud to takto půjde dál, podruhé se o mandát prezidenta zřejmě nebude chtít ucházet. "Prezident je znechucený z toho, co se kolem něj děje. Ani jeho manželka, která se stala minulý opět maminkou není nadšená z toho, že by měl podruhé kandidovat. Stále sice není rozhodnut na 100 procent, je však opravdu velmi reálné, že z boje ustoupí, " prozradil pro Fakt24 dobře informovaný zdroj.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...