Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZVLÁŠTNÍ OKOLNOSTI

  Drahošův poradce figuruje v podivných kauzách

  09.01.2018 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Dvaačtyřicetiletý poradce Jiřího Drahoše Jakub Kleindienst se v politice angažuje již léta. Spojený je ale zejména s kauzami s nečistým pozadím.

  Jakub Kleindienst lupa
  Jakub Kleindienst byl stíhaný v kauze Rath a má i další šrámy | iRozhlas

  Prezidentský kandidát Jiří Drahoš si zřejmě ani neumí vybrat spolupracovníky. Jeho tým tvoří velmi pochybní lidé. Nedávno se omlouval za svého web editora, který nehorázně kopíroval myšlenky Michala Horáčka a dával je na facebook jako slova Jiřího Drahoše – psali jsme zde.  

  Drahošův nedůvěryhodný poradce by mohl v budoucnu být prezidentovým mluvčím
   

  Díky dalšímu našeptávači nešel do televizní debaty na TV Barrandov a přišel tak o možnost oslovit miliony lidí – psali jsme zde. A nyní se ukazuje, že jeho nejbližší poradce je pořádně proradný a zřejmě se neštítí ničeho. Jak jinak si vysvětlit počínání Jakuba Kleindiensta, který figuruje v několika téměř nemorálních kauzách?

   

  Dvaačtyřicetiletý poradce Jiřího Drahoše Jakub Kleindienst se v politice angažuje již léta a nyní by se rád viděl i na Hradě. Kleindienstovo jméno je spojeno s případem ukradeného panství Líčkov. Rodinu Marie Brázdové (91) připravili o zámek nejprve nacisté a pak komunisté. Následně v roce 2009 o své panství za zhruba 50 milionů korun přišla díky přehnané důvěřivosti svému známému. Kupodivu ale má nyní Líčkovské panství v nájmu právě Jakub Kleindienst. Rodina je z toho velmi nešťastná, to ale zřejmě Kleindienstovi vůbec nevadí.

   

  Další kauzou, která se Drahošova poradce bezprostředně týká, je prodej bytu dnes již zesnulému Stanislavu Grossovi. V roce 1999 Gross kupoval byt a pomáhal mu s tím právě Jakub Kleindienst, který měl být dokonce i majitelem prodávaného bytu. Jenže právě kvůli tomuto obchodu ztratil Gross důvěru voličů a musel z vrcholové politiky odejít.

   

  A výčet nelichotivých projektů Jakuba Kleindiensta tím nekončí. Po vedení obce Nové Strašecí u Rakovníka za ODS usedl ve společnosti, která chystala zakázky pro Davida Ratha. Ty měly být značně neprůhledné. Bývalý předseda Akademie věd České republiky prohlásil, že mu Kleindienst vše uspokojivě vysvětlil. Přesto se spíše zdá, že prezidentský kandidát Jiří Drahoš je zřejmě až příliš naivní a důvěřivý.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...